Anafartalar’da ASCOT Rüzgarı…

26 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Anafartalar koşusunu, Hayrettin Karamazı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Yaşar Demir’in yaptığı Ascot (3y de Mendip – Alaz, Strike The Gold) jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Grand Mission (Jimmy Creed) elde ederken, mücadeleden Satoshi (Paco Boy) üçüncü, Denso (Torok) dördüncü, Gökhan Babam (Güngör Baba) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ascot (Tolga Yıldız)

Yarışı domine etti…

Bugüne kadar sentetik pistte bir kez koşan ve uzun mesafeye ilk kez Anafartalar Koşusunda çıkan Ascot, yarışın başlarında aldığı liderliği aynaya kadar sürdürüp rakiplerini yanına yaklaştırmadan ve bu mesafenin en iyi ikinci derecesini gerçekleştirerek kazanırken, günün de önemli bir sürprizine imza atmış oldu.

Koşunun favori isimleri Fast And Furious ve Katsu start içerisinde yaşadıkları sorun nedeniyle koşudan çıkartıldılar. Another Breeze ve Denso’nun 1,5-2 boy geç başladığı koşuda, ilk metrelerde Grand Treasure ve hemen dışından gelen Ascot arasındaki mücadeleden ilk 200 geçilirken Ascot galip ayrıldı ve liderliği aldı. İlk viraj dönülürken dışından Dame Time ve King Farrier atak yaptı ancak Ascot liderliği bırakmadı ve bu şekilde 1600 startı geçildi. 1400’de Ascot liderliğini korurken Dame Time ikincilikte daha sonra Grand Treasure, Hamaset ve King Farrier şeklinde 1200 ve 1000 startları geçildi. 800 startı yine Ascot’un liderliğinde, takipte Dame Time ve Grand Treasure ikilisi daha sonra King Farrier ve Hamaset sırası ile geçilip son düzlüğe çıkıldı. 400’de Ascot aradaki farkı 2-3 boya kadar çıkarmışken gerilerden Grand Mission en iç kulvardan Satoshi’nin atakları görüldü. Son 200’den sonra farkı gittikçe açan Ascot koşuyu 6 boy farkla ve 2’04″64’lük bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.News Reporter

1 thought on “Anafartalar’da ASCOT Rüzgarı…

  1. GEÇEN SENE VİNCİTORE BU SENE ASCOTT TEBRİKLER TOLGA YILDIZ SENEYEDE BEKLİYORUZ AYNI BOMBAYI YANLIZ DİKKATİMİ NE ÇEKTİ HAMASET? DAME TİME? GRAND TRESSURE ? KING FARRIER ?? BU ATLAR NUMARAYI ALIP GİTMESİ GEREKİRKEN BU ZAMANA KADAR HEP SPRİNT ATAN ASCOT ÖNE DÜŞÜYOR VE HİÇ KİMSE RAHATSIZ ETMİYO :))) BU KADARDA BELLİ ETMEYİN YA KURDUĞUNUZU AT KENTERE ÇIKMIŞ Bİ ALLAHIN KULU RAHATSIZ ETMEDİ GARİBİM KOCAKAYADA ANLAYANA KADAR SBH OLDU TARMATEBEBİ BEKLET SEN O KADAR ARKADA AYNEN ÖNDE SANKİ TEMPO SAVAŞIMI VAR KURMUŞLAR İŞTE ASCOT NE VERDİLERSE ATA ARTIK ATIN ÜSTÜNDE DUR YETER KANKİ DEMİŞLER ODA. BEN ÖNE SÜRÜYOM KİMSE GELMESİN BENİ RAHATSIZ ETMESİN AMAN DİYİM JOKEY ARKADAŞLAR SONRA FARKLI ŞEYLER OLMASIN BAŞINIZ AĞRIMASIN :)))) AÇIN ŞU YARIŞI İZLEYİN Bİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.