Anafartaların rövanşını 6 boyla aldı…

18 Temmuz 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Beyoğlu Koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi, Eray Hazar’ın yetiştiricisi ve Süleyman Onay’ın antrenörü olduğu Cagner (3y de Victory Gallop – Caminando, Mountain Cat) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Vincitore (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Es Robero (Kaneko) üçüncü, Brown Pilot (Wiener Walzer) dördüncü, Villager Song (Invincible Son) ise beşinci olarak ayrıldı.

Cagner (Ahmet Çelik)

Anafartaların rövanşını aldı…

Kariyerinin 12’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden Cagner, sentetik pistteki dördüncü startında ikinci galibiyetini elde ederken, hem kariyerinin en önemli birinciliğine imza attı, hem de Anafartalar Koşusunda geçildiği Vincitore’den rövanşı almayı başardı.

Geçen sene 2 yaşlı olarak 1’i çim, 2’si kum ve 2’si de sentetik pistte olmak üzere 5 kez start alıp sadece Aralık ayında sentetik pistte maiden bir yarış kazanabilen Cagner, bu sene Şubat ve Mart aylarında Adana ve Kocaeli’nde üst üste 2 yarış kazandıktan sonra Adana’da katıldığı ve Burgas’ın kazandığı G3 Tendürek Koşusunda dördüncü oldu. 


Yaz sezonu ilk olarak Mayıs ayında İstanbul’da Kv-9 Dinçer Cebeci Koşusunda boy gösterip mücadeleyi Giant Dream’in az farkla arkasında ikinci olarak tamamlayan safkan, sonrasında G2 Sait Akson Koşusunda start aldı ancak başarılı olamadı.

Gazi Koşusunun en önemli provalarından Sait Akson Koşusunda umduğunu bulamayan Cagner, Gazi Koşusu günü Anafartalar Koşusunu hedef yaptı. Çok iyi koştuğu mücadelede ilk kez bir araya geldiği Ahmet Çelik ile başarılı bir ikincilik elde eden safkan, yaklaşık 3 hafta sonra start aldığı Beyoğlu Koşusunu son kez Anafartalar Koşusunda geçildiği Vincitore’nin önünde 6 boy farkla ve 2’12”98’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir