Ankara Koşusunun kaydı yapıldı…

Triple Crown’un son ayağını oluşturan ve sezonun 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus en uzun mesafeli G1 mücadelesi olan Ankara Koşusunun kaydı bu sabah yapıldı.

Sezon içerisinde ve özellikle Gazi Koşusu sonrasında çok sayıda tayın yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle sezonu kapattığı bir dönemde hangi tayların start alacağı büyük bir merakla beklenen 2800 metre çim pistteki koşuya biri dişi olmak üzere toplam 9 safkan kayıt edildi.

MAXIMUS BOY sezonu kapatmamış…

Mimar Sinan ve Boğaziçi Koşularındaki muhteşem performansı sonrası sezonu kapatacağı yönünde söylentiler çıkan Maximus Boy, Ankara Koşusunda kayıt edilen iddialı safkanların başında geliyor.

G1 Erkek Tay Deneme, G2 Sait Akson ve son olarak da G2 Büyük Taarruz Koşusu galibi Final Dance, Grup yarışlarda zaman zaman kendisine yer bulmasına rağmen bu sene henüz sınıf koşu galibiyeti elde edemeyen Kurtel ekürisinin bir diğer temsilcisi Age Of Fire, sentetik pistte G2 Beyoğlu Koşusu galibi Denso ile Kv-9 Niyazi Polatyar Koşusu galibi ve son kez Büyük Taarruz Koşusu ikincisi Cheeky Son bu önemli mücadele yüksek şans verilen safkanların başında geliyor.

Maximus Boy (Ahmet Çelik)

GO HERO sınav verecek…

Ankara Koşusunu şanssız bir şekilde kaybederek Triple Crown şansını dramatik bir şekilde kaybeden şampiyon Graystorm’un anne kardeşi olup yarış hayatına bu sene Haziran ayında İzmir’de başlayan ve ilk yarışında ikinci olduktan sonra 2000 ve 1800 metre çim pistte start aldığı son iki yarışını toplam 23 boy farkla kazanırken ciddi bir yetenek gösteren Go Hero, ilk kez bu denli güçlü rakiplerle birlikte start alacağı mücadelede ciddi bir sınav verecek.

Rekor senelerdir kırılamıyor…

Ankara Koşusunda bugüne dek elde edilen en iyi derece 1994 yılında koşulan mücadelede Semiral Bilbaşar’a ait Old Bond tarafından gerçekleştirildi. Dönemin şampiyon jokeyi Süleyman Akdı ile piste çıkan safkan 2800 metreyi 2’52”52 gibi inanılmaz bir derecede koşarak kazandı.

Sonraki 27 yılda bu dereceye en fazla yaklaşabilen safkan 2020 yılındaki mücadeleyi 2’53”83’lük derecesi ile kazanan Uğurbey oldu…News Reporter

7 thoughts on “Ankara Koşusunun kaydı yapıldı…

  1. Tjk sesimizi bu platform üzerinden duysun, 1994 yılı Ankara koşusunu biz yarış severlere yeniden izletme şansı verir umarım. Old Bond gibi bir rekortmeni yeniden hatırlamak güzel olacaktır.

  2. Pek takip etmiyorum son zamanlarda gazi sampiyonun sorunu nedir sonucta triple crown sansi vardi sakatligi ciddimi

  3. Gohero çok farklı koşuyor maximus boy ile 1-2 olabilirler ben yeni rekoru bekliyorum bu yarışta umarım yağış olmaz

  4. Secret power dönemedi galiba. Triple crown şansi vardi. Kisrak gazi bir de ankara koşusu olsaydi olacakti. Demek ki. Gazi koşusu sonrasi donuş yapamadi.

  5. Go Hero tabela yapmaz arkadaşlar bu grupla ne alaka muhtemelen Maximus boy un önde kuracağı tempoyu bozmak için kullanacaklar, ancak son yarışı olur…Maximus boy bu grubu bu mesafede daha rahat geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.