Ankara Kulübü Koşusunu MALKOÇHAN kazandı…

8 Eylül 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Ankara Kulübü koşusunu, Mehmet Cahit Malkoç’un sahibi olduğu, Ali Kut Kutnak tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Muzaffer Kılıçseren’in yaptığı Malkoçhan (4y da Talip Han – Always Runner, Always A Classic) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Expectancy (Hakeem) elde ederken, Golden Ruller (Dutyfree) üçüncü, Atıcı Bey (Cardinal Pioneer) dördüncü, Lorenzo (Step By Step) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

Yaz sezonuna Mayıs ayının başında Adana’da start aldığı Kv-6 Jandarma koşusu ile başlayan Malkoçhan, daha sonra önce Ankara’da 21 gün sonra koştuğu G2 Adnan Menderes Koşusunda, sonrasında haziran ayında İstanbul’da koştuğu G3 Vehbi Koşusunda ve ardından yine Ankara’da Kv-7 mücadeleden beşinciliklerle ayrılmıştı.

Temmuz ayında Fevzi Çakmak Koşusunda bir kez daha G2 seviyesinde şansını deneyip başarılı olamayan safkan, bu yarışın ardından Kısa Vade mücadelelere yöneldi ve Kv-6 galibiyeti ve Kv-8 Esenboğa Koşusu ikincilikleri ile geldiği Kv-8 Ankara Kulübü Koşusunu kazanarak 3 yarışlık başarılı ve istikrarlı bir seri yakalamayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan gelen Expectancy liderliği aldı. İkinciliğe Golden Ruller girerken daha sonra Yıldıztozu ve Malkoçhan sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Expectancy liderliğini korurken yine ikincilikte Golden Ruller arkalarında Yıldıztozu daha sonra Malkoçhan ve Atıcı Bey şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Expectancy lider hemen dışında Golden Ruller daha sonra Yıldıztozu, Malkoçhan ve Atıcı Bey üçlüsü şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Expectancy ve dışındaki Golden Ruller arasındaki mücadeleye ortalarından Malkoçhan’ın atakları görüldü. 200’de Expectancy ve Golden Ruller arasındaki mücadele sürerken ortalarından yol arayan Malkoçhan sonlarda bu iki rakibine hakim olarak 1 boy farkla ve 1’35″35 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Malkoçhan (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir