Ankara’da BLACK METAL Fırtınası…

10 Eylül 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Yıldırım Bayezid koşusunu, Masis Markaryan’ın sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Emin Karataş’ın yaptığı Black Metal (4y aa Dr Fong – Law Of Chance, Pennekamp) jokeyi Mert Ali Solmaz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Man Go (Mendip) elde ederken, Göğüsgeren (Victory Gallop) üçüncü, Cagner (Victory Gallop) dördüncü, Vaiz (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Black Metal (Mert Ali Solmaz)

Büyük sürprize imza attı…

Yaz sezonuna Ankara’da Handikap-17 koşusu ile start veren Black Metal daha sonra geldiği İstanbul sentetik pistinde beşinci olmuş, yaz sezonunun ilk galibiyetini ise Mayıs sonunda Adana’da koştuğu Şartlı-5 mücadelede elde etmişti. Bu yarıştan 2 hafta sonra Adana’da start aldığı A3 koşudaki dördüncülüğü ile çıkışa geçtiğini belli eden safkan, Ankara’ya geldikten sonraki ilk koşusu olan Kv-6 mücadelede ikinci olmuş, ardından da 2000 metre kum pistteki şartlı-5 mücadeleyi ise 9 boy farkla kazanmıştı. Bugün G1 sınıfındaki koşuda yılbaşından beri bir çok kez birlikte start aldığı jokeyi Mert Ali Solmaz idaresinde düzlüğe gerilerde çıkmasına rağmen son 200’den sonra yaptığı etkili sprint ile günün büyük sürprizini gerçekleştirerek kazanan Black Metal, hem kendisini, hem de jokeyini G1 galibiyetle tanıştırmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Luminescence liderliği aldı. İkinciliğe Unchained girerken daha sonra King Serkan ve Cagner sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Luminescence 5-6 boy farklı liderliğini korurken yine ikincilikte Unchained takipte hemen içinde Cagner daha sonra King Serkan ve Silent Wave şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Luminescence yine lider, bu kez ikinciliğe Cagner girerken daha sonra Unchained ve King Serkan sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de dışardan atak yapan Unchained liderliği alırken ikinciliğe King Serkan girerken üçüncülükte Cagner daha sonra Silent Wave ve Göğüsgeren sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Unchained liderliğini korumaya çalışırken en dışardan gelen King Man Go bir anda gelip liderliği aldı. 200 geçilirken King Man Go az farkla lider içerlerden Black Metal’ın atakları görüldü. Son metrelerde içerden gelen Black Metal King Man Go ya hakim olarak 1 boy farkla ve 2’23″06 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

3 thoughts on “Ankara’da BLACK METAL Fırtınası…

  1. Kazananı tebrik ediyorum. AMAAA… sevgili Hışman Çizik UNCHAINEDE çok kolay hakim olup çok rahat bir şekilde atı tutarak bacaklarının arasından arkaya bakıyorsun ve içeriden gelen devirini almış atı farkettiğinde iş işten geçmiş oluyor. Senin lakayıtlığın yüzünden yarışı kaybediyorsun. 2-3 boy farkla kazanacağın yarışı 1 boy farkla kaybediyorsun. İçin rahatmı..

  2. Ah Hışman Ah ! Bu işin profesyonel bir iş olduğu idrakine , içinde bulunduğun ruh haline göre at binemeyecegini ne zaman anlayacaksın.. Yazık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir