Ankara’da rehavet yok, HASAFET var!

22 Mayıs 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Adnan Menderes Koşusunu, Erkutay Özyurteri’’nin sahibi, Hakkı Özyurteri’nin yetiştiricisi ve Emin Karataş’ın antrenörü olduğu Hasafet (7y da Youmzain – Reemeya, Bernardini), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği 265 gün aradan sonra piste çıkan Vernazza (Authorized) elde ederken, 189 gündür start almayan Lord Of Game (Invincible Son) üçüncü, Kuzey Kafkasyalı (Luxor) dördüncü, Ardaşah (Perfecto) ise beşinci olarak ayrıldı.

Soldan sağa; Hasafet (Ahmet Çelik), Vernezza, Ardaşah, Lord Of Game, Romolo, Kuzey Kafkasyalı, Yamanlarbeyi, Luminescence

Sezona fırtına gibi girdi…

Son yılların en başarılı İngiliz atlarından biri olan ve bu sene 7’inci yaşının ilk birinciliğini 7 ay aradan sonra 1 Mayıs Cumartesi günü start aldığı A3 Sağlık Bakanlığı Sağlık Çalışanları Koşusunda elde eden Hasafet, bu koşunun ardından hedef yaptığı Adnan Menderes Koşusunu da kazanarak sezona fırtına gibi bir başlangıç yaptı.

Geçen sene de sezona benzer bir başlangıçla giren klas safkan, sonrasında G2 Fevzi Çakmak Koşusunu kazanmış ve G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusunu ikinci tamamlamıştı. İlerleyen yaşına rağmen çok iyi bir form yakalayan safkan, son iki yarışında sergilediği performansı ile sezona damga vuracak safkanlarından biri olduğunu gösterdi.

Hasafet (Ahmet Çelik)
News Reporter

2 thoughts on “Ankara’da rehavet yok, HASAFET var!

  1. hasafet çok iyi koştu ama bu koşunun asıl iki yıldızı uzun aradan sonra ıslak pistte çıkan bence çok çok iyi koşan vernezza ve dünyada tüm kulvarların kendisi olduğunu sanan kocakayaydı… şimdiden yazıyorum bu sene gökhan kocakaya gazi kaybederse kendi hataları yüzünden kaybeder (((yoksa altındaki güç çok farklı—-real runner)))

  2. İki sezondur dikkatimi çeken bı şey var,Ahmet Çelik neden kazandığı açık yarislarda son metrelerde ukala bı şekilde arkasina bakıyor,kendisini takdir eden bı yarissever olarak bu hareketler hiç yakışmıyor ayıp.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir