Ankara’dan geldi, İstanbul’u fethetti…

12 Mayıs 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Fetih koşusunu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Go Hero (4y da Torok – Setryn, Strike The Gold) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Age Of Fire (Torok) elde ederken, Zafer Ateşi (Win River Win) üçüncü, Maximus Boy (Maximus Dream) dördüncü, Çakırdağlı (Deha) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Bu yılki ilk startı olan A3 Dünya Veteriner Hekimler Günü koşusunu üçüncü tamamlayan Go Hero, bugün G1 Ankara koşusunda birlikte olduğu jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili ataklarla gelip sonlarda kolaylayarak kazanırken, hem bu yılki ilk birinciliğini elde etti, hem de kariyerinin ilk grup galibiyetine imza attı.

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Kocaseyid liderliği aldı. İkincilikte Çakırdağlı, daha sonra Age Of Fire ve Burakşah sırası ile 2200-2000 startları geçildi. 1800 startında Kocaseyid liderliğini korurken ikincilikte Burakşah, Çakırdağlı ve Age Of Fire üçlüsü şeklinde 1600 startı geçildi. 1400’de atak yapan Maximus Boy liderliği alıp farkı biraz açtı. İkincilikte Kocaseyid daha sonra Burakşah ve Çakırdağlı sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Maximus Boy farkı 5-6 boya kadar çıkardı. İkinciliğe Burakşah girerken üçüncülükte Kocaseyid daha sonra Age Of Fire ve Çakırdağlı sırası ile 800 startı geçildi. 600’deMaximus Boy farkı 10 boya kadar çıkararak düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Maximus Boy liderliğini korurken oradan Age Of Fire’ın dışından da Go Hero’nun atakları görüldü. 200’de ortadan kuvvetli gelen Go Hero ikinciliğe giren Age Of Fire’ın 3.5 boy önünde ve 2’28”94 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Go Hero (Halis Karataş)
News Reporter

2 thoughts on “Ankara’dan geldi, İstanbul’u fethetti…

  1. Maximus Boy, iyi koşan bir at ama en tutarsız atlardan biri. Ne zaman ne yapacağını kimse kestiremiyor. İkinciliği pek sevmiyor, birinci geldiği yarışlarda farklı gelmediği yarışlarda farklı bir at oluyor.
    Sadettin Boyraz bile onun dilinden anlayamadı.
    Böyle atların dilini Tınay Adışen çözerdi, huyunu bilemedikleri atları ona verirlerdi.

  2. Konu dışı ama 19 Mayıs Grup 1 koşusu kayıtları bu kadar zayıfken Burgas,Final Dance ve Zalabey nasıl o koşuyu pas geçerler anlamak mümkün değil…Bu atların ölüsü bile o grupta her türlü iş yapar…Kışın koşulan Ege Derbisinden sonra benzer ve zayıf bir kayıt olmuş, bence tabi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir