Anneler Günü Koşusunda GÜLHATMİ’den müthiş sprint…

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap kısraklarına mahsus G1 Anneler Günü koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kemal Demir’in yaptığı Gülhatmi (6y kk Tamerinoğlu – Dahi, Bilgin) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kurşunili (Silah) elde ederken, Aryaliva (Canberktay) üçüncü, Gökçe Hatun (Altaha) dördüncü, Büyük Yıldız (Uçanoğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Gülhatmi (Gökhan Kocakaya)

Kariyerinin dördüncü Grup galibiyeti…

Dokuz gün önce G1 Türkiye Büyük Millet Meclisi koşusunu üçüncü olarak tamamlayan Gülhatmi, kendisini tanıyan formda jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu en geride takip ederek viraja da en geride çıkmasına rağmen, son düzlükte dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla tam aynada rakibini geçti ve böylelikle kariyerinin dördüncü grup zaferine ulaşmış oldu.

Gardal Gülü’nün 1.5 boy, Büyük Yıldız’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Hopa Şahı liderliği alırken ikinciliğe Aslıyüce girdi. Daha sonra Darlanma ve Gözpınarı sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Hopa Şahı liderliğini korurken ikinciliğe Darlanma girdi. Arkalarında Gözpınarı ve Gardal Gülü şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Hopa Şahı az farkla Gözpınarı ve Bornovalım ikilisinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Bornovalım ve Hopa Şahı arasında mücadeleye Kurşunili katıldı. 200’de ortadan gelen Kurşunili liderliği alırken en dıştan Gültahmi’nin atakları görüldü. Son metrelerde çok kuvvetli gelen Gülhatmi rakibine hakim olup, Boyun farkı ve 1’46”71 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

5 thoughts on “Anneler Günü Koşusunda GÜLHATMİ’den müthiş sprint…

  1. Kurtel Ekürisini tebrik ediyorum 1. Olan Gülhatmi – Sanibel IA (USA) ve yine aynı eküriye ait 2. olan Kurşunili – A Keen Quen(Usa)- torunları ile SAFKAN arap ve öp öz Türk arap atı camiasına müthiş hizmet etmiş oldu…Yarışın DHT olması Kaizbert rakiplerinin koşuya giremiyor olması ayrı bi konu tabii !!!

  2. Kosunun galibi bence Kursunili. Kisrak harika kostu. Duzlukte onu kapanmasa rahat kazanmisti. Gulhatmi kazandi ama bence gene hatali taktikle kosuyor. Zayif gurupta kazandi ama erkeklerle kosarsa gene kaybeder. Daha erken one cikmasi lazim.

  3. Nihayet…Yalnız yine çok bekledi arkalarda Kocakaya…Erkeklerle ve sert grupta yine yetistiremezsin bence Kocakaya…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir