Aracı Ekürisi üç safkan için başarılı jokeyle el sıkıştı…

Aracı Ekürisinin G1 Erkek Tay Deneme ve G2 Sait Akson Koşusu ikincisi klas tayı Native Power’ın (Native Khan), 25 Haziran 2023 Pazar günü koşulacak olan 97.Gazi Koşusundaki jokeyi netleşti.

Safkanın daimi jokeyi Ahmet Çelik’in, Adana’da 9 Nisan 2023 Pazar günü koşulan 3.koşuda İsa Akyavuz ile arasında yaşadığı olay sonrası aldığı 120 günlük ceza ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının mahkemece kaldırıldığı haberleri üzerine jokey arayışına geçen ekürinin, Gazi Koşusu günü start alacak 3 ayrı safkan için jokey Akın Sözen ile söz kestiği öğrenildi.

Buna göre Akın Sözen 25 Haziran 2023 Pazar günü koşulacak olan Gazi Koşusunda Native Power, Nenehatun Koşusunda Defaint ve Zübeyde Hanım Koşusunda ise Valley Of Flowers isimli safkanlara binecek.

Akın Sözen
News Reporter

29 thoughts on “Aracı Ekürisi üç safkan için başarılı jokeyle el sıkıştı…

  1. Ahmet Çelik siz Gazi izleyecez. Hipodromu cahilliği bu tür jokeylerimizin gelişmesini engelliyor bana göre dünya çapında bir jokey Ahmet Çelik. Cahiller den uzak dur Ahmet Çelik yabancı dil öğrenmeye çalış.

 1. umarım gaziyi kazanamazlar… el matadores lakaplı jokey de, atatürk’ü anmayan adam da… bunlar olduğu için sizde kazanamayın vefa harası…

 2. Çok isabetli bir karar olmuş son derece beyefendi saygılı çok düzgün insan olarak ta ahlaklı ve bindiği atları hirpalamyan çalışkan bir jokey ve insan inşallah bu yıl Gazi aracı ekürisinde

 3. Sait Akson da Native Power’a kaybettiren jokey yerine Akın Sözen bence iyi tercih, ARACI harasına GAZİ kupası Yakışır.

 4. Bu tay Türkiye’de mi doğmuş?eğer öyleyse isminin yanında neden GB yazıyor?Türkiye’de doğmadıysa Gazi’ye nasıl katılıyor?

  1. Doğduktan sonra, 6 ay içinde ülkeye getirilirse, Gaziye katılabiliyor. Prosedür hatırlamadığım bir yılda değişmişti.

  1. ben yorumları okurum sürekli benim yaptığım yorumlara cevap olursa cevap vereyim ayıp olmasın diye…. bana cevap gelmemiş ama cevap vereyim yoruma…

   örnek verecek olursak kazandığı cumhuriyet koşusu… Twitter’ında ki bayramlar da filan baksan görürsün saygıdeğer dost… cumhuriyet bayramı mesajını ben görmedim hiç şahsen….

     1. Olmaz tabide,hakkı Abi bari sen yapma.bu tarz ucuz muhabbetlerin içinde bulunarak entelektüel kişiliğine zarar vermeni istemem.

    1. Ufuk el sikmayan birini hos gormekle mi aciliyor, ne bos insansiniz ya? Sen kafani klimaya ver, biraz cerayan yapsin…

 5. A.Sozen şu aralar çok formsuz..araba isine mi girmiş arabaları satamamis da elinde mi patlamış..kafası başka yerde..yanlış seçim olmuş..native power çok iyi bir at karataş olabilir miydi?

 6. Bu sene Ayhan kurşun kazansın. Olmadı A.Sozen kazasin. Kazanmamış olanlar kazansin. Akın iyidir. Adamdır. Tek sorunu bindiği atlar çok kapanıyor. Yer tutmada iyi değil. Kantarmasi iyi. Ayhan kurşun sert jokey. İyi yerler tutuyor. Yarişi iyi okuyor. Oyun bozucu bir özelliği var. Karataş felan yaşlandi. Bu saatten sonra antrenörlük yapsın. Yorumculuk yapsın. Boş beleş atlara biniyor. Yarişi okuyamiyor. Geliri olan atlar artık ona gitmiyor. Gitmez . Baş jokey Kocakaya . Anlayın artık şunu.

  1. Süleyman akdı, davut akdı, tınay, sadettin, mümin, Ekrem, kadir Altınözü, Aykut arıcı, nedim vbleri bas jokey olmayınca hemen bıraktılar mı? Mesela frankie dettori kac yasında ve bu yıl emekli oluyor ve adam yıllardır belki 10 senedir bas jokey degıl İngiltere ve avrupada. Yarısı okuyamıyormuş güldürme insanı, gözü kapalı o pıstı koşar o adam! Kimse sana halis su an en iyisi diyor mu? Yav Süleyman akdı dede oldu halen at bınıyordu, kimse demiyordu karatas var akın var selim var bırak su jokeyliği, hakedene biner, at sahibi sana bana soracak degıl, istedıgını bindirir, nedir bu Karataş handikapı sızde anlamadık

   1. Gardas bu keskin kalem zaten yillardir karatas dusmani kendisi celik A.s nin sempatizanı o yuzden dusman,bosver seyine bile takma,kazansada kaybetsede elestirir…Bu adamin isi trol gibi ayni muhattap dahi olma…Karatas zaten sadece istanbulda at biniyor…Bas jokeylik gibi bi derdi olsa her yerde at biner yine bas jokey olur yuzdelere baktigimiz zaman bunlari zaten goruyoruz…Adama egoist birisi degil..Ama gelde bi anlat

 7. Allah in izniyle native powerla kupayı alacak.bende buraya yaziyorum.burada kimse siyasi,politik demogoji yapmasın.herkesin görüşü kendini baglar.burayida itici yapmayin yorumlarınızla vesselam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir