Ardaşah’dan Alihan’a geçit yok!

18 Eylül 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Kocatepe Koşusunu, Murat Yıldız’ın sahibi, Mahmut Çadırcı’nın yetiştiricisi ve Osman İpek’in antrenörü olduğu Ardaşah (3y de Perfecto – Jet Set, Marlin), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

6 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Ardaşah, ilk metrelerde kısa bir süre liderliği almakta tereddüt yaşadıysa da Alihan’ın kolay vazgeçmesinin ardından rahat bir tempoda öne çıktı ve koşunun temposunu tayin etmeye başladı. Son viraja kadar 11”5’luk tempolarla ve rakipleri tarafından rahatsız gelen safkan, düzlüğün ortasında Alşihan’a yakalanıp hatta yarım boy kadar geri düşmesine rağmen inatçı karakteri ile son 200’de yeniden tazeledi ve boyun farkıyla da olsa 1’22”57’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği sonlardaki Alihan (Agresivo ) elde ederken, mücadeleden 5.5 boy geride Queimada Grande (Luxor) üçüncü, Romolo (Approve) dördüncü, Abjarkız (Abjar Academy) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ardaşah (Akın Sözen)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir