Arif Kurtel 660.000 TL cezayı ödedi, yasağı kaldırdı!

1 Mart 2020 Pazar günü İzmir’de Memduhağa’nın arkasında 2’inci olduğu G2 Şirinyer Koşusu sonrası alınan numunesinde yasaklı Flufenamic Acid maddesi tespit edildiği için koşulara katılmaktan men edilen Karamustafa (Caş – Akay, Bilgin) isimli safkanın yasağı kaldırıldı.

Safkanın sahibi Arif Kurtel, Şirinyer Koşusunun birincilik ikramiyesi olan 220.000 TL’nin 3 katı tutarındaki 660.000 TL’lik cezayı yatırarak, Karamustafa’nın yeniden koşulara katılmasının önündeki engeli kaldırtmış oldu.

Klas safkan böylelikle 4 Temmuz’da Ankara’da koşulacak olan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 TBMM Koşusunda start alabilecek.

News Reporter

8 thoughts on “Arif Kurtel 660.000 TL cezayı ödedi, yasağı kaldırdı!

  1. Böyle bir ata dopinge gerek var miydi? Yazık günah, 660 bin TL çok büyük para, antronerlerin cok dikkat etmesi lazim.. Arif bey Yeni bir at almış gibi oldu, hatta 2 veya 3 at… Ayakları düz bassın, ilgililerini mahcup etmeyecektir.. Bu sene bu ati, kumda, çimde geçecek at göremiyorum…

  2. öncelikle şunun belirlenmesi lazım çıkan ilaç doping olarak sayılan bir ilaç değil kesınlıkle tedavi amaçlı kullanılmış bir ilaç ayrıca arif bey satıldı…kesınlıkle bu at için değer ayrıca bu at tam bir aygır namzeti….caş soyunun kalan doru renkte nadir temsilcilerinden biri başarılı olacaktır

  3. ceza ödeyip yasak kaldırmak ? bu kadar mı herşey? madde tedavi amaçlı verildiyse neden doping statüsünde değerlendiriliyor? bu şekilde kaç at sahibinin canı yanıyor acaba? Kurtel in dopingle işi olmaz olsa yüzlerce atından birinde de çıkardı.. Peki gerçekten doping yapan at sahipleri para cezasını ödeyince yasakları kaldırabilecekmi? Herşey paramı atların sağlığı ne olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir