ASLANSOYLU’dan ilk Kısa vade galibiyet!

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği adına 1 Kasım 2019 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus KV-7/DHÖ koşuyu, Deniz Kurtel’in sahibi, Mozaik Org.San.Tic.AŞ’nin yetiştiricisi ve Serhat Yardımcı’nın antrenörü olduğu Aslansoylu (3y ke Turbo – Sonat, Bilgin), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Aslansoylu (Mustafa Çiçek)

9 safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 66.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son düzlükte rakibi ile başa baş girdiği mücadeleyi finişe yakın lehine çeviren Aslansoylu, jokeyinin etkili performansı ile 1’36”14’lük derecesi ve 1 boy farkla kazanmayı bildi. Vitara (Turbo) kazanan kadar parlak bir performans sergilediği mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 5 boy gerisinde Güneşi Gördüm (Uçanbey) üçüncü, onun da bir boyun arkasında Karaçetin (Özhaber) dördüncü oldu.

6’ıncı startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Aslansoylu, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, aynı zamanda kum pistte de ilk kez birinciliğe uzanırken, kazancını da 166.650 TL’ye yükseltti.

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir