At Sahibi Belgesi alma şartları güncellendi!

Türkiye Jokey Kulübü At Sahibi belgesi almak için başvuruda bulunan kişilerde aranan mali yeterlilik koşullarının güncellendiğini açıkladı.

Buna göre; At Sahibi belgesi almak için başvuru sahibine ait “FİNDEKS – Notlu Risk Raporu” içinde yer alan Kredi Notunun asgari 1200 (bin iki yüz) puan olması, başvuru sahibinin kendisi yerine birinci derece yakınının başvuru sahibine kefil olmak amacıyla anılan raporu vermesi durumunda ise Kredi Notunun asgari 1500 (bin beş yüz) puan olması, başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerden KDV dahil 20.000 (yirmi bin) TL hizmet bedeli alınması kararlaştırıldı…News Reporter

7 thoughts on “At Sahibi Belgesi alma şartları güncellendi!

 1. TJK Yönetimi, At Sahibi belgesi almak için başvuru sahibine ait “FİNDEKS – Notlu Risk Raporu” şartını koymuş!

  —Kendi üyeleri dahil, birçok at sahibi bu raporu alabilecek sicile sahip olmadığı için üzerine at koşamıyor!

  —Türkiye’nin 5 yıllık CDS’leri dün 700 puanı aşarak Refinitiv verilerine göre 2008’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı yani ülkede bu raporu alabilecek kaç kişi kaldı!

  Sonuç olarak;
  TJK yönetimini, akıl tutulmasından biran önce kurtulmaya ve kanunların, yönetmeliklerin ve kendi tüzüğünün verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirerek, sektörün 2 temel unsuru olan At Sahiplerinin ve Bahis Oyuncularının sorunlarına odaklanmaya davet ediyorum!

  1. Süha bey birşey sormak istiyorum.
   Bu bahar tigem satışlarından 60-80 bin arası arap kısrağı almayı düşünüyorum
   Benden at parasının 3 te birini istiyor .Atı aldığım zaman başkasının üzerine koşarsam şayet kazanırsa koştuğum kişinin hesabına mı ikramiye yatar ?

  2. Çok güzel yazmışsınız..Geçen bende aşağıdaki fikirlerimi paylaştım….. Bu at sahibi belgesi alma koşullarında findeks raporu talebi var. Şu an at sahibi belgesi olanların acaba yüzde kaçı bu talep edilenin altında.. ve altında olanın at sahibi belgesi iptal mi olacak..Bundan 3-4 yıl öncesi yanlış hatırlamıyorsam bedel yoktu. Bugün 20.000 TL, geçen seneye göre yüzde kaç oranında artı bilemiyorum. Yarış ikramiyeleride aynı oranda artmıştır herhalde… gün geçtikce jokey klüp gelişmemek adınamı ilerliyor kendi kabuğu ve çevresi ile yoksa herkese kapılarını açıp gerçek bir dev mi olmak istiyor..Sadece iyi aygır alımı ile mi büyüyeceklerini düşünüyorlar..ise çok zor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.