Atçılığın Oskar’ları Sahiplerini Buldu!

AYYD (At Yarışı Yazarları Derneği) Üyeleri tarafından belirlenen 2018 Yılının En Başarılı isimlerine ödülleri, 9 Haziran 2019 Pazar akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonunda yapılan bir törenle verildi.

At Yarışı Yazarları Derneği Üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın En’leri” anketinde şu isimlere ödül verildi.

En başarılı İngiliz Atı: FINESSE

En başarılı Arap Atı: TAYKUT

En Başarılı Jokeyi: AHMET ÇELİK

En Başarılı Aprantisi: MERT ALİ SOLMAZ

En Başarılı At Sahibi: VEYSEL KAHRAMAN

En Başarılı Yetiştiricisi: FEDAİ KAHRAMAN

En Başarılı Antrenörü: HİKMET AKBULUT

AYYD Yılın Enleri 2019 Ödül Kazananlar

Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda düzenlenen geceye, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, TJK Asli Üyeleri İnci Özdemir, Mete Albayrak, Esra Atman‘ın yanı sıra, Atçılık Derneklerinin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Komiserler Kurulu Üyeleri, At Sahipleri, Basın Mensupları, Ödül kazananlar ve Yarışseverlerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem’in açılış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Yılın İngiliz Atı kategorisinde birinciliği elde eden FINESSE’in ödülünü, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, safkanın sahibi Ergun Kalabak’a verdi.
Yılın Arap Atı seçilen TAYKUT’un ödülünü Mücahit Yıldızhan, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Birol Murat Kayim’den aldı.
2018 Yılının en başarılı jokeyi seçilen AHMET ÇELİK’e ödülünü, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Danışmanı Süleyman Akdı verdi.
2018 Yılının en başarılı aprantisi MERT ALİ SOLMAZ’a ise ödülünü, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Müdiresi Zeynep Haldan Postalcı verdi.
2018 Yılının en başarılı at sahibi seçilen VEYSEL KAHRAMAN’a vekaleten FEDAİ KAHRAMAN’a ödülünü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği II. Başkanı Şükrü Turgay Kop verdi.
2018 Yılının en başarılı yetiştiricisi seçilen FEDAİ KAHRAMAN’a ödülünü, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar verdi.
Yılın en başarılı antrenörü seçilen HİKMET AKBULUT ise ödülünü, Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir’den aldı.
Törende ayrıca, At Yarışı Yazarları Derneği’ne verdiği destekten ötürü Türkiye Jokey Kulübü’ne de bir plaket verildi. Plaketi, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, AYYD Başkanı Reşat Köstem’in elinden aldı.
HADİOĞLU Ekürisi adına plaketi Ferhan Göktürk, AYYD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayan’dan aldı
KAHRAMAN Ekürisi adına Fedai Kahraman’a plaketini AYYD Genel Sekreteri Afşın Yakuboğlu verdi.

News Reporter

1 thought on “Atçılığın Oskar’ları Sahiplerini Buldu!

  1. bir de en başarılı doping yapanlara ödül verilseydi ya….yap ata dopingi yarış ikramiyesinin 3 katını öde …atın doping cezası kalksın…..sonra da de atım çok başarılı…..en başarılı ol….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir