Atlarını yarışa getirmeyen at sahibine 21 gün ceza…

İstanbul Komiserler Kurulu, 24 Nisan 2022 Pazar günü yarışlara deklareli olan 3 tayını koşuların yapılacağı İstanbul Hipodromuna getirmeyen at sahibi Ahmet Kaya’ya, her at başına 7 gün olmak üzere 21 gün ceza verdi.

Kurulun 24 Nisan 2022 tarihi ile ilgili olarak yayınladığı Ek Rapor şöyle;

24.04.2022 tarihinde 2 koşuda 6 numaraya kayıtlı olarak koşan ÖZGÜN EFSANESİ isimli at, deklare olduğu yarış günü hiçbir mazereti olmadan İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirilmediği tespit edildiğinden dolayı, 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin (d) bendi uyarınca 15 (on beş) gün koşulara katılmaktan yasaklanmış olup ayrıca antrenörü raporlu olduğundan yerine antrenörlük hizmetini üstlenen at sahibi Ahmet Kaya, deklare ettiği atını yarış gününde İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirmesi gerekirken hiçbir mazeret belirtmeyerek getirmediğinden yarış usul ve esaslarına ve yarış dürüstlüğüne aykırı hareket ettiğinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihten 7 (yedi) gün sonra 01.05.2022 tarihinde Kurulumuza iletmiştir. Savunması Kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (b-1) ve (c) bentleri uyarınca 7 (yedi) gün süreyle yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icra etmekten yasaklanması ve ayrıca 834 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

24.04.2022 tarihinde 2 koşuda 8 numaraya kayıtlı olarak koşan SEYYAHTAY isimli at, deklare olduğu yarış günü hiçbir mazereti olmadan İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirilmediği tespit edildiğinden dolayı, 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin (d) bendi uyarınca 15 (on beş) gün koşulara katılmaktan yasaklanmış olup ayrıca antrenörü raporlu olduğundan yerine antrenörlük hizmetini üstlenen at sahibi Ahmet Kaya, deklare ettiği atını yarış gününde İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirmesi gerekirken hiçbir mazeret belirtmeyerek getirmediğinden yarış usul ve esaslarına ve yarış dürüstlüğüne aykırı hareket ettiğinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihten 7 (yedi) gün sonra 01.05.2022 tarihinde Kurulumuza iletmiştir. Savunması Kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (b-1) ve (c) bentleri uyarınca 7 (yedi) gün süreyle yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icra etmekten yasaklanması ve ayrıca 834 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

24.04.2022 tarihinde 9 koşuda 3 numaraya kayıtlı olarak koşan EFGAN isimli at, Pansiyonlar Şefliğinden alınan 2. (ikinci) bilgi doğrultusunda deklareli olduğu yarış gününde İstanbul Veliefendi Hipodromunda olduğu tespit edilmiş ve Kurulumuzca ceza işlemi uygulanmamış olup, antrenörlük hizmeti üstelenen at sahibi Ahmet Kaya‘nın savunması Kurulumuzca haklı görülmüştür.

24.04.2022 tarihinde 9 koşuda 11 numaraya kayıtlı olarak koşan YÜREKLİ GİZEM isimli at, deklare olduğu yarış günü hiçbir mazereti olmadan İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirilmediği tespit edildiğinden dolayı, 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin (d) bendi uyarınca 15 (on beş) gün koşulara katılmaktan yasaklanmış olup ayrıca antrenörü raporlu olduğundan yerine antrenörlük hizmetini üstlenen at sahibi Ahmet Kaya, deklare ettiği atını yarış gününde İstanbul Veliefendi Hipodromuna getirmesi gerekirken hiçbir mazeret belirtmeyerek getirmediğinden yarış usul ve esaslarına ve yarış dürüstlüğüne aykırı hareket ettiğinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihten 7 (yedi) gün sonra 01.05.2022 tarihinde Kurulumuza iletmiştir. Savunması Kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (b-1) ve (c) bentleri uyarınca 7 (yedi) gün süreyle yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icra etmekten yasaklanması ve ayrıca 834 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.News Reporter

7 thoughts on “Atlarını yarışa getirmeyen at sahibine 21 gün ceza…

  1. O da atlarını cavidan Özaslan ın üzerine koşarak önlemini aldı cezayı boşa çıkardı O atları yarışa deklare ermesinin nedeni yarış bölünsun daha çok kazanayım Kaya ekurisini yolundan emin adımlarla ilerliyor

  2. Adam milyar milyar kazanıyor bin bin ceza veriliyor. Bu arada yeni atsahibimiz Cavidan Özarslan a da başarılar, koşamayacak atları kosturacagi için

  3. Atta doping cikiyor ceza aliyor biz yaris severler magdur oluyoruz niye buna cozum bulunmuyor benim attim 2. Ci oldu gelen atta doping cikiyor ama sayilmiyor

  4. Bu bir saçmalık adam öğün 5 ekuru koşuyor ben güvenip tek atıyorum yaris başlıyor 3 ekiru çıkıyor bu hak çalma mabal alma atıp 15 gün değil 1 sene yapacaksınız kosmama cezasi

  5. kayalar ipin ucunu iyice kaçırdı.. arap atçılığı kayalar para kazansın diye yapılıyor artık.. kaizbert ile sonunu hazırladıkları arap atçılığını, iyice anlamsız hale getirdiler. zaten dünyada itibarı olmayan arap yarışlarına artık son verilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.