Avrupa’da KOCAKAYA üçüncü, BEKİROĞULLARI beşinci!

Almanya’nın ünlü yarış sitesi galopponline.de Avrupa’da ülkelere göre 2021 yılının en başarılı At, At Sahibi, Yetiştirici, Antrenör ve Jokeylerini mukayese ettiği bir haber yayınladı.

Sitenin haberine jokeyler kategorisinde Fransa’dan Mickael Barzalona 1024 kez at binip 192 yarış kazanırken (%18), bindiği safkanlar 7.027.902 € ikramiye kazandılar.

İkinci sırada yer alan İngiltere’den Oisin Murphy 703 kez at binip 153 yarış kazandı (%22) ve bindiği safkanlar 4.621.361 € ikramiye kazandılar.

Sitenin yayınladığı listede üçüncü sırada Türkiye’den Gökhan Kocakaya yer aldı. 1126 kez at binip 259 yarış kazanan (%23) Kocakaya’nın bindiği safkanlar 3.833.136 € ikramiye kazandılar.

Galopponline.de yaptığı haberde “Türkiye şampiyonu Gökhan Kocakaya üçüncü, şampiyon jokey toplam birincilik sayısında İrlanda, İtalya ve Almanya’yı geride bıraktı.” diye yazdı.

Galopponline.de’nin 2021 yılının Avrupa’da en başarılı Antrenörleri sıralamasında ise Antrenör kategorisinde İngiltere’den Charlie Appleby 112 yarış kazanırken (%29), antrene ettiği safkanlar 5.665.306 € ikramiye kazandılar.

İkinci sırada yer alan Fransa’dan Andre Fabre 122 yarış kazandı (%19) ve antrene ettiği safkanlar 5.387.503 € ikramiye kazandılar.

Üçüncü sırada İrlanda’dan Aidan O’Brien 88 yarış kazandı (%18) ve antrene ettiği safkanlar 3.636.720 € ikramiye kazandılar.

Dördüncü sırada İtalya’dan Alduino Botti 187 yarış kazandı (%19) ve antrene ettiği safkanlar 2.660.678 € ikramiye kazandılar.

Türkiye’den İbrahim Bekiroğulları ise 91 birincilik, % 23 birincilik yüzdesi ve antrene ettiği safkanların elde ettiği 1.488.118 € kazanç ile listenin beşinci sırasında yer aldı.News Reporter

11 thoughts on “Avrupa’da KOCAKAYA üçüncü, BEKİROĞULLARI beşinci!

 1. Tebrikler başarıların daim olsun. Allah rızası için şu otur kalk şeklinde at sürme Gökhan. Yarıştan soğuyorum resmen

  1. Hepsinde yapmıyor. Koşan atlarda kaliteli atlarda otur kalk yapmıyor. Geliri olmayan zorlanan atlarda otur kalk yapıyor. Ben de karşıyım otur kalk olayına.Madem daha iyi bir stil koşan kaliteli atlarda da yine aynı sekilde binsen ya . Avrupa’da otur kalk diye biniyorlar diye o da öyle biniyor . Gökhan şunu bilmesi lazım. Avrupa da Arap atlarınin yarısı yok. Sen İngiliz Atina da otur kalk biniyorsun Arap atina da. Otur kalk olayını bırak iyi jokey. Karataş’ dan daha iyi Karataş bitik.

 2. Tez vakitte Avrupaya bidaha geri dönmemek üzere gidebilmesi dileğiyle Gökhan Kocakaya’nın..

 3. Sihirbaz şakşakcilarini zoruna gitsede suan tr de ilk 3 gokhan,ahmet ve ozcandir.
  Sihirbaz az atli kosularda uzerine c.altun binse kazanacak kivamdaki atlarla kazanmaktadir.
  Kondusyonu bitik tek meziyeti tempo okumadan yarisi en geri ve en dista takip eden sihirnazimiz umaris artik emekli olur.

 4. Dikkatimi çeken kazandırdığı ikramiye % 10 montu hesapladagimizda hiç te öyle büyük bir rakam çıkmıyor yanlış anlaşılmasın yaklaşık 380 bin Euro kazanmış çok büyük bir para ama Anadolu kulüplerinde oynayan sıradan bir futbolcu bile bundan daha fazla kazanabiliyor 3,5 baş Jokey haricindeki yokeyler bu paranın 10 da birini bile kazanamazlar doğu illerinde ki aprantilerin halini düşünemiyorum bile çok uzattım pardon yani hiçte öyle cazip bir meslek değilmiş

 5. Ahmet çelikin yarış şansının yüzde 1 i gökhan kardeşimde olsa avrupada söz sahibi jokey olacak. İnş o günleri de göreceğiz, başarıların daim olsun, Allah utandırmasın..

 6. Halis Karataş aleyhinde yorum yapan arkadaşların daha öğrenecek çok şeyleri var demek ki.49 yaşına gelmiş,paraya ihtiyacı olmayan,sadece bu sporu sevdiği için yapan biri hakkında daha saygılı olunmalı.At binmeye başladığı günden bugüne nasıl mesafe kaydettiği örnek olmalı.7 defa gazı kazanmış bir jokeyin %60 Agfli atın başörtüsünü unuttuğunu düşünürsek Halise
  yetisebilmesi için daha çok yol alması gerekir.(Hani bazı jokeylerle Halısı kiyasliyorsunuz ya )Keşke onu örnek alıp onun gibi at binen jokey ve aprantiler cogalsa.

  1. Fotoda jokey arkadasina (m.hamedi ) kamci vuran, start icinde bir canliya (arts man) hunharca yumruk atan bir jokeye dediginiz gibi yetisebilmeleri imkansiz, yurtdisinda olsa lisansi coktan iptal olmustu.
   Şu bir gercek o ne kadar basarisizda olsa, hatali yarista kaybetse ona tek laf edemeyecek kadartapacak duruma gelmissiniz. Yaziktir

 7. Türkiye’de jokeyler Halis Karataş ve diğerleri olarak ikiye ayrılır…Halis Karataş’ı işbilmezlikle nitelendirmek tam anlamıyla aymazlıktır…Halis Karataş’ın değeri gidince anlaşılır…Saygılarımla…

 8. Sene bilmem kaç çifte oynamışım o zamanın parası ile iyi para çok iyi para hemde. Silahtar’dı yanılmıyorsam arkasına Yeminli’yi bağladım. Yeminli 1.05’e koşuyor. Çiftem Yeminli’ye kaldı. Halis baba sürüyor Yeminli’yi. Son 50’de aldığı yarışı Yemen Tunç burunla geçti. Dünyam başıma yıkıldı o anda:( Adana hipodromunda buldum Halis babayı sordum neden diye, taya çok güvendiğini hatanın kendisinde olduğunu söyledi fakat olan bana olmuştu. Neyse Halis Kararaş gerçek bir Şampiyondur benim gözümde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.