Avrupa’da Satış Tarihleri Değişiyor…

Son zamanlarda Avrupa’da artan vaka sayısı ve Pandemi sürecinin tehlikeli boyutlara ulaşması nedeniyle Avrupa’nın önde gelen satış merkezleri satış tarihlerinde değişikliğe gidiyor. Dün akşam saatlerinde İrlanda’nın önemli satış merkezi Goffs Kasım ayında planladığı ve kataloglarını online olarak yayımladığı November Foal – Mare satışını Aralık ayında yapacağını duyurdu.

İrlanda’da Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamayla 5. Seviye önlemlerin uygulamaya alınacağının ilan edilmesiyle Goffs Satış Merkezi Kasım ayında planladıkları satışı Aralık ayına ertelediklerini açıkladılar.

yarisdergisi.com olarak edindiğimiz bilgiye göre Goffs yetkilileri İngiltere Tattersalls satışları ertesinde 14 günlük karantina süresinin geçmesini beklediklerini ve buna bağlı olarak yurtdışından iştirak etmesi beklenen alıcıların sorunsuz bir şekilde iştirak edebilmelerini hedefledikleri için 1 aylık erteleme süreci kararını açıkladılar.

Bir başka kaynaktan alınan bilgiye göre ise; Christmas döneminde alınan önlemlerin Aralık ayı sonunda İrlanda’da gevşetileceği ve Ocak ayı itibarıyla yine sıkı tedbirler alınacağı yönünde…

Buna bağlı olarak Avrupa’da planlanan satış tarihleri şöyle;

Tattersalls 25-28 Kasım Foal / 30 Kasım – 3 Aralık Kısrak

Arqana 5-8 Aralık Foal / Kısrak

Goffs 18 – 20 Aralık Foal / 21 Aralık Kısrak

olarak açıklanmış durumda…

Amerika’da ise durum güncelliğini korumakta… Amerika’da daha önce açıklanan tarihler revize edilerek 9-18 Kasım olarak açıklanmıştı. Önceki yıllara oranla yaklaşık %17 gibi bir oranda küçülme yaşandığı Amerika kataloğunda gözlerden kaçmazken, satışa arz edilen sayı 2019 yılında 4500’lerde olmuş, bu sayı 2020 yılında 3700’lere gerilediği tespit edilmişti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir