AVUKAT ve Fuat Çakar’dan başarılı performans!

6 Temmuz 2019 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda düzenlenen 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8 Konak Belediye Başkanlığı Koşusunu, İlhan Boylu’nun sahibi, Fedai Kahraman’ın yetiştiricisi, Ali Can Öksüzler’in ise antrenörü olduğu Avukat (4y da Rey De Cafe – Desdemona, Shakespeare), jokeyi Fuat Çakar ile kazandı.

7 Safkanın katılımı ile 1700 metre çim pistte koşulan 72.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, son düzlükte dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile 1’44”44’lük derece gerçekleştirerek kazanan Avukat’ın ardında ikinciliği Wounded (Win Riber Win) elde ederken, bu safkanın 5.5 boy gerisinde Alaçatı Ağası (El Salvador) üçüncü, onun da boyun farkla arkasında El Patron (Torok) ise dördüncü oldu.

23’üncü startında 10’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Avukat, kariyerinin 6’ıncı Kısa vade galibiyetini elde ettiği mücadelede 1700 metre çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 689.585 TL’ye yükseltti.

Avukat (Fuat Çakar)

Nureyev üzerine 4×4 akrabadır…

İzmir cumartesi mitinginde günün iki sınıf yarışından biri olan Konak Belediye Başkanlığı adına düzenlenen KV-8 mücadele, üç ve yukarı yaşlılara mahsustu ve katılımcı 7 tay arasında sadece El Patron üç yaşında idi.

Koşuda birincilik uğraşı veren yedi tay içinde bu yarıştan önce diğerlerine göre daha aralı yarış yapacak olan bu taydı ve diğer katılımcıların çoğunun yakın ara ile bu yarışa geldiklerini görmekteydik yarış öncesi, mesela bir hafta önce G1 Haliç koşusunda yarışan Alaçatı Ağası gibi…

Yarışı sevdiği jokey idaresinde Avukat kazanmayı başardı ve sınıf koşu birinciliklerine bir yenisini ekledi.

Babası Rey De Cafe‘nin ayrıca Aysev isimli yavrusu sınıf koşu kazanmıştır. Güzel bir orijine sahip Rey de Cafe’nin bu yazının yazıldığı tarih itibari ile 74 koşan yavrusunun 34’ü kazanmıştır.

Avukat’ın annesi Desdemona, Sheakspeare isimli aygırın kızıdır. Dört ve altı yaşlarında G1 kazanan bu aygır Theatrical’ın oğludur. Theatrical, Nureyev’in oğlu olup Rey de Cafe’nin babası Kingmambo’nun kısrak babası da bu aygır olduğu için Avukat, Nureyev üzerine 4×4 akrabadır.

Kuşkusuz soy ağacında başka ilginç noktalar var Avukat’ın özellikle kısrak baba hattı noktasında…  (Muslihiddin Gurup)

News Reporter

1 thought on “AVUKAT ve Fuat Çakar’dan başarılı performans!

  1. Fuat çakar müthiş bir köydür.Sorun nedir ki fazla at binmiyor?Aynı şekilde Erhan Yavuz….Bu iki arkadaştan sıkıntı nedir atlara fazla binemiyorlar site olarak buna bir yorum getirebilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir