Avustralya’da Yarışlar neden devam ediyor!

Avustralya Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews canlı olarak Televizyonlardan yayınlanan Basın Toplantısında gazeteciler tarafından kendisine sorulan “Diğer eğlence sektörleri ara vermesine rağmen at yarışları neden devam ediyor” şeklindeki soruya şu cevabı verdi;

Daniel Andrews; “Yarışlar seyircisiz olarak gerçekleştiriliyor. Yarışçılık örneğin İnşaat endüstrisi gibi ölçülere uygun bir şekilde bir dizi sosyal mesafe önlemini uygulamaya koydu. Bir riski yönetebileceğiniz yerde bunun uygun olduğunu düşünüyoruz. Ve bu halk sağlığına karşı istihdam açısından maliyetine göre orantılı olmalı… Ben kendim büyük bir yarışsever değilim ama pek çok insan bundan çok keyif alıyor. Ve şu anda etrafta çok fazla keyif alabilecekleri bir şey yok! Kendime bazı insanların yarışların sınırlandırılmış biçimde de olsa bir şekilde devam etmesinden oldukça fazla faydalandığını söyledim.

Gazeteci; “Peki yarışçılık Müşterek Bahis Gelirleri için mi devam ediyor?”

Daniel Andrews; “Hayır. İşlerini korumak için… Bu sektörde çalışan birçok insan var. Ve yine iki seçenek arasında dengeyi sağlayıp zor seçimi yapmak… Halk sağlığına zararı ne olur ve bu riski yönetebilir misiniz? Açıkça söylemek gerekirse Binalar, dev inşaat sektörü gibi bir örnekte olduğu gibi bu riskleri yönetebileceğimize inanıyoruz. Açıkça söylemek gerekirse tavsiye edemeyeceğimiz bir gelişme olursa o zaman elbette başka adımlar atacağız”

Daniel Andrews

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir