Ayhan Kurşun; “ANKARA VE SONBAHAR”

2006 yılı Mart ayında ilk kez at binerek başladığı binicilik serüvenine 2010 yılı Mart ayına dek kazandığı 100 birincilik ile seviye atlatarak jokeyliğe terfi eden Ayhan Kurşun, başarılı aprantilik kariyeri ile dikkatleri üzerine çekmiş, bu döneminde Grup koşu galibiyeti gibi çok zor bir başarıya imza atan Kurşun, yine aprantiliğinde “aynı gün üç koşu kazanabilme” zorluğunu da 2 kez aşarak jokeyliğinin ne denli başarılı geçeceğine ilk ışığı tutmuştu…

Başlıkta yazdığım “Ankara ve Sonbahar” sevdası, hem aprantilik, hem de jokeylik kariyerinde tatlı bir tesadüf olarak önemli başarılarına ev sahipliği yapmakta… Öyle ki; Aprantilik döneminde, 9 Ekim 2008 ve 20 Ekim 2009 Sonbaharında Ankara’da aynı gün 3 birincilik ile zoru başarmış, bir apranti için ulaşılması zor bir başarıya iki kez ulaşabilmiştir.

Jokeylik döneminde ise yine Sonbahar’da ve Ankara’da 1 Eylül 2012 tarihinde aynı gün 4 birincilik elde etme başarısı gösteren genç jokey, bu kez yine Ankara ve yine bir Sonbahar günü olan 19 Eylül’de 4 yarış kazanma başarısını kariyerine ekledi.

Fırtına gibi başladığı 2020 yılına, hem pandemi öncesi hem de sonrasında elde ettiği önemli birincilikler ile damga vuran Ayhan Kurşun, G1 TBMM Koşusunda yaptığı hata sonrası aldığı cezaya rağmen çabuk toparlayarak birinciliklere konsantre oldu ve mesleki olgunluğunu ne denli tamamladığını da bizlere göstermesini bildi.

Eline sağlık Ayhan Kurşun…

 

News Reporter

1 thought on “Ayhan Kurşun; “ANKARA VE SONBAHAR”

  1. Ayhan Kurşun kraldır. Nerde supriz bomba at var . Onun üzerinde maşallah. Supriz bomba arıyorsan yazacan. O tarz koşularda atın hakkini veren genç jokey. Favoriye bindiğinde de aynı başarıyı gösterdiğini düşünüyorum. Taktir ettiğim ve güvendiğim jokeylerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir