AYPARS’dan pist rekoru ile gelen grup galibiyet…

15 Ağustos 2023 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Anadolu Tarım İşletmesi koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Arslan’ın yaptığı Aypars (6y da Tümöz Bey – Ümran, Caş) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Şahin Mahmut (Turbo) elde ederken, Demirperde (Altaha) üçüncü, Tunç Siperi (Kurtel) dördüncü, Özbilden (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci grup zaferi…  

Sezon başı Ankara’da koştuğu Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusunda Fuat Aga’nın arkasında başarılı bir ikincilik elde eden Aypars, ardından İstanbul’a gelmiş ve G2 Ali Rıza Bey Koşusundan birincilikle ayrılmıştı. Bu yarışın öncesinde kum pistte Yüksek Komiserler Kurulu Koşusunda dördüncülük elde eden safkan bir yarış aradan sonra çim pistte yeniden bir Grup zaferi elde ederek kariyerinin en başarılı sezonunu geçirdiği ispatladı.

Son dönemin formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği aynaya kadar koruyan Aypars, bu mesafede Ankara Hipodromunun pist rekorunu kırarak kazanırken kariyerinin üçüncü grup zaferine de imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “AYPARS’dan pist rekoru ile gelen grup galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir