BABA HANCI Dört Dörtlük!

Merhum Esat Özbilen anısına 13 Nisan 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen 3 yaşlı İngilizlere mahsus KV-7 mücadeleyi, Mustafa Kılıçaslan’ın sahibi, Mehmet Yavuz Yılmaz’ın yetiştiricisi ve İlker Köroğlu’nun antrenörü olduğu Baba Hancı (3y ae Cuvee – Palmetto Lane, Flower Alley), jokeyi Samet Erkuş ile 1900 metre kum pistte 2’03”31’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Starttan 5 boy gecikmeli çıkan Zanapalı (Yonaguska) sonlardaki atakları ile ikinci olurken, mücadeleyi Good Man (After Market) üçüncü, Nalın İsyanı (Buenos Aires) ise dördüncü olarak tamamladı.

Baba Hancı (Samet Erkuş)

Mr.Prospector üzerine 3×5×5 akraba…

Baba Hancı‘nın annesi Palmetto Lane‘in babası Flower Alley, G1 Travers Stakes galibi olup ülkemizde koşan üç yavrusunun da kazandığını görmekteyiz. Flower Alley, Distorted Humor oğlu olup, onun da babası Forty Niner, Mr. Prospector temsilcisidir. Bu vesile ile Baba Hancı‘nın, Mr.Prospector üzerine 3×5×5 akraba olduğunu belirtelim.

Palmetto Lane’nın anne kardeşleri içinde One Smokin Lady, Listed koşu galibi olup Smoke Glacken temsilcisidir.

Baba Hancı’nın büyük annesi Pieria, Nureyev oğlu Atticus temsilcisi olup annesinin de Old Trieste gibi kaliteli bir atla yakın akraba oluşu, şüphesiz Baba Hancı’ya anne hattında kalite sağlayan önemli bir unsur olup, 14-c gibi değerli bir anne hattına mensup olduğunu görmekteyiz. (Muslihiddin Gurup)

Kupayı Nihal Özbilen verdi…

Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan tayın sahibine vekaleten Mehmet Kılıçaslan’a kupasını, merhum Esat Özbilen’in eşi Nihal Özbilen verdi. Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine Özbilen Ailesi’nin yanı sıra Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp de katıldı.

Esat Özbilen Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir