Baba Hatları bakımından 2022 Gazi katılımcıları…

2022 Gazi Koşusu iştirakçilerine baktığımızda 5 tayın Torok temsilcisi olduğunu görmekteyiz ve Age Of Fire, Bold Sea Rover, Bright Hope, Mucize Kız ve Zorro, baba kardeşleri Piano Sonata’nın başarısını tekrarlamaya çalışacaklar.

Torok’un baba hattını oluşturan Sadler’s Wells hattının iki farklı kolundan daha iştirakçi görmekteyiz bu yıl ki Gazi Koşusunda…

Biri Montjeu’nun torunu olan Sigoş ve El Prado hattından gelen Captain Fantastic’dir.

Saddlers Wells

Dolayısı ile Sadler’s Wells hattından Gazi Koşusuna iştirak eden 7 isim görmekteyiz bu yıl.

Bugüne kadar yapılmış Gazi Koşularında Sadler’s Wells hattından tek kazanan isim Torok oğlu Piano Sonata olmuştu.

Danzig hattı da bu yıl ki Derby de dört temsilcisi ile yer alacak.

İki War Front hattı temsilcisi Final Dance ve Rage Of The Wind’in yanı sıra Orpen ve Oasis Dream torunları Cheeky Son ve Maximus Boy da yer alacak Gazi Koşusunda.

Gazi Koşusunun tarihsel sürecinde Danzig hattından tek kazanan isim Popular Demand olmuştu.

Mountain Cat’in oğlu Deha’nın 2022 yılı  Gazi Koşusunda Baba Şahin ve Mystic Power gibi temsilcilerinin yer almasının dışında, Harlan torunları Zala Bey ve Anadolu Gururu’nun da iştirakleri ile, Storm Cat hattından bu yıl Gazi Koşusunda dört iştirakçi ismin varlığını görmekteyiz. Bugüne kadar Storm Cat hattından gelen hiç bir at Gazi Koşunu kazanamadı.

Night Shift hattında gelen Secret Power’ın varlığı ile 2022 yılı Gazi Koşusunda start alacak 22 tayın 16’nin Northern Dancer hattından geldiğini görmekteyiz. Bu arada Night Shift hattından gelip Gazi Koşusu kazanan bir tay da olmadı şu ana değin.

Kalan 7 iştirakçi tayın baba hatlarına baktığımızda Kingmambo hattından Royal Baby ve Fappiano hattından da Çakırlar ve Cafer Bey’in varlığı ile Mr.Prospector hattından bu yıl Derby’e iştirak eden üç tay görmekteyiz.

Bu hatlardan Kingmambo hattından Gazi Koşusu kazanan bir isim yoktur. Fappiano hattından ise Bartrobel ve Call To Victory’nin Gazi Koşularını kazandıklarını bilmekteyiz.

Kara Kraliçe Hail To Reason ve Halo hattından Sunday Silence’ı temsil edecek Gazi Koşusunda ve de Sunday Silence hattının Divine Heart, Renk ve Burgas ile ülkemiz Derby’sinde aktif bir rol oynadıklarını görmekteyiz.

Sir Gaylord hattından Distant Relative’in oğlu Yavuz Star ve torunu Graystorm’un da Gazi Koşusunda iki kazanımları olduğunu görmekteyiz ve bu yıl ki Gazi Koşusunda bu hattı Luxor temsilcisi Hardmet temsil edecektir.

In Reality hattı da bu yıl Karabeyhan torunu Dollar Man vasıtası ile temsil edecek Derby de. In Reality hattından gelen en son Gazi galibi The Last Romance olmuştu.

Son altı yıldır hep farklı aygır hatlarından gelen isimlerin yer aldığı bu en önemli yarışın 2022 yılı galibini merakla bekliyoruz.News Reporter

3 thoughts on “Baba Hatları bakımından 2022 Gazi katılımcıları…

  1. kısrak babaları yazısında yazmıştım, burada da çakırlar ve cafer bey çıkmış. kesin ikilim hazır gazi koşusuna.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.