Babalar Günü Kupası KARAMUSTAFA’nın…

19 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Babalar Günü Koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Karamustafa (7y aa Caş – Akay, Bilgin) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini geçen senenin galibi Demirperde (Altaha) elde ederken, mücadeleden Özgünstone (Kaizbert) üçüncü, Özüdoğru (Ateştopu) dördüncü, Kardeşcan (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Karamustafa (Halis Karataş)

Kazancı 6 milyon sınırına dayandı…

Yılbaşından bu yana İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa’da start aldığı yarışlarda başarılı ve istikrarlı bir performansa imza atan Karamustafa, bu sene İstanbul’daki ilk birinciliğine Babalar Günü koşusu ile ulaşırken, bu galibiyeti ile 8’inci Grup zaferine imza atıp, kazancını da 6 milyon TL sınırına yaklaştırmış oldu.

Özgünstone’nin 1,5 boy geç başladığı koşuda ilk metrelerde Umutlu koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Zafer Meydanı daha sonra Yollaraz ve Demirperde şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Umutlu liderliğini koruyordu, ikinciliğe Yollaraz girerken Zafer Meydanı üçüncülükte kaldı ve bu sıra ile 1000 ve 800 startları geçildi. 600 startı Umutlu’nun kaçması Yollaraz’ın onu kovalaması ile geçildi.

Son 400’de orta kulvardan atak yapan Demirperde gelip koşunun liderliğini alırken iç kulvarından Karamustafa daha geriden Özgünstone’nin atakları görüldü. 200’de 3 at arasındaki liderlik mücadelesi başladı. Son metrelerde iç kulvardan daha kuvvetli gelen Karamustafa boyun farkı ve 1’40″33’lük bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

2022 Babalar Günü Koşusu son 200 metre…News Reporter

1 thought on “Babalar Günü Kupası KARAMUSTAFA’nın…

  1. konuşulmaya degmez bır at kv-8 kazansa hemen yer buluyor sitede
    Kurtel kazandımı 24 saat sonra yer buluyor,Nasıl yani Kurtel Gaziyi
    Kazansa Haberi 2 gun sonra yer bulacak sitede demekmi oluyor.
    Aranızdaki Husumete Yayıncılıkta son versenız hani,Haberlerden
    Mahrum kalmasak Nasıl olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.