BAHADIR GÖDEK Kupası KATSU’nun…

18 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Bahadır Gödek koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tarkan Şit’in yaptığı Katsu (3y de Kaneko – Anatolian Sun, Cuvee) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dame Time (Victory Gallop) elde ederken, Bonny Bomb (Hakeem) üçüncü, Grand Mission (Jimmy Creed) dördüncü, Zeybek Flight (Indian Days) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Uzun mesafede ilk galibiyet…

A3 Yarışseverler koşusu galibiyetinin ardından Kv-8 Şükrü Yurteri koşusu üçüncülüğü ile gittiği Bursa pistindeki G3 Ertuğrul Gazi koşusunda ikinci olan Katsu, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ahmet Çelik idaresinde orta grupta takip ettiği koşunun son metrelerinde yapmış olduğu etkili sprint ile kazanırken, uzun mesafedeki ilk galibiyetini elde edip aynı zamanda yedinci birinciliğine de ulaşmış oldu.

Bonny Bomb’un 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Dame Time liderliği aldı. İkinciliğe Zeybek Flight girerken daha sonra Katsu, Grand Mission ve Bonny Bomb sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Dame Time liderliğini korurken yine ikincilikte Zeybek Flight daha sonra Katsu ve Grand Mission şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Dame Time az farkla lider, Zeybek Flight takipte daha sonra Katsu ve Grand Mission sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Dame Time lider, ikincilik mücadelesi Zeybek Flight ve Katsu arasında sürerken en içte Bonny Bomb şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Dame Time liderliğini korurken içerden Bonny Bomb’un dışından Katsu’nun atakları başladı. 200’den sonra Dame Time ve Katsu arasında bir mücadele başladı ve bu mücadele aynaya kadar sürdü, koşuyu baş farkı ve 2’04″17 bitiriş derecesi ile Katsu kazandı.

Katsu (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.