Bakan Pakdemirli’den Antalya Hipodromu için cevap!
Cavit Arı

Bir türlü bitirilemeyen Antalya Hipodromu ile ilgili 5 Şubat 2019 tarihinde verdiği yazılı soru önergesine cevap alamayan CHP Antalya milletvekili Cavit Arı, 9 Ocak 2020 Çarşamba günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir yazılı bir soru önergesi daha vermişti.

Süresi içerisinde cevaplanmayan bu soru önergesine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli’den 24 Şubat 2020 Pazartesi günü cevap geldi. Bakan Pakdemirli cevabı şöyle;

Bekir Pakdemirli

“Antalya Hipodromu Yapım İşinin ihalesi 2017 yılında gerçekleştirilmiştir. Projede, tribün binasının büyümesi ve proje revizyonları, pist ortamındaki bitkilerin temizlenmesi, tesviyesi ve bitkisel toprak serilmesi, ruhsat aşamasında yaşanan sorunlar gecikmelere sebep olmuştur.

Hipodrom inşaatı sözleşme, sözleşme eki proje ve şartnameler doğrultusunda devam etmekte olduğundan, tahkikatı gerektirecek bir ihmal bulunmamaktadır.

Yüklenici firma 21.01.2019 tarihinde, 18.01.2019 tarih ve 30653 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7161 sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Madde 32’de yer alan hüküm çerçevesinde tasfiyesini istemiştir. Hazine ve Maliye Bakanlığından alınacak görüş doğrultusunda gerekli planlama yapılacaktır.”

7161 sayılı Kanunun Madde 32

News Reporter

1 thought on “Bakan Pakdemirli’den Antalya Hipodromu için cevap!

  1. Ben bu cevaptan birşey anlamadım anlayan varsa açıklama yaparım sonuç bu Hipodrom un sonu ne olacak ne zaman bitecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir