BARİKAT Adana’da 3’te 3 yaptı!

Adana’nın Karataş ilçesi adına 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-6/D koşuyu, Levent Malkoç’un sahibi, Mustafa Berberoğlu’nun yetiştiricisi ve Yakup Misdik’in antrenörü olduğu Barikat (2y dd Approve – Sunny Girl, Mujtahid), jokeyi Burhan Kılınç ile kazandı.

Barikat (Burhan Kılınç)

9 safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 58.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte başa çıkan Barikat, aldığı bu liderliği koşunun sonuna kadar korumayı başarıp 1’34”32’lik derecesi ile 1 boy önde adını birincilik kürsüsüne yazdıran isim oldu. Düzlük başında jokeyinin vücut dili ve kolaylığı ile bir ara kazanacak görüntü veren Koca Hatun (Hakeem) girdiği başa baş mücadeleden sonlarda düşen temposu nedeniyle ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 5 boy gerisinde Royaliz (Victory Gallop) üçüncü, onun da bir burun arkasında Freude (Approve) dördüncü oldu.

6’ıncı startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Barikat, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede Adana’daki geçilmezliğini koruyup Yeşiolba Hipodromundaki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 214.995 TL’ye yükseltti.

Karataş Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir