Başarılı aygır 21 yaşında hayatını kaybetti…

Taşbek Ekürisi tarafından Juddmonte Harasından satın alınıp Türkiye’ye getirilen ve ülkemizde 2013 yılında aşımlarına başlayıp 7 jenerasyon yavru üreten başarılı aygır Three Valleys (Diesis (GB) – Skiable (IRE), Niniski) 21 yaşında hayatını kaybetti.

Yarış kariyeri boyunca 16 kez start alıp 5 birincilik, 2 ikincilik ve 3 kez de üçüncülük elde eden ve 2 yaşında G3 Coventry Stakes’i, 4 yaşında G2 Del Mar Breeders’s Cup Handicap’ı ve 5 yaşında ise G3 Oceanport Stakes’i kazanıp 3 yaşında G1 Craven Stakes’de ikinci olan Three Valleys, başta geçtiğimiz yıl aygırlık kariyerine başlayan 2 G1 galibi şampiyon sprinter Copperfield olmak üzere El Asesino, Dagmar, El Compadre, Overlord, Deli Vahşi, Pendragon, Yamanbey, Temurkhan, Bohemian Rhapsody, Szigetvar, Acquapura ve Lex Talliones gibi çok sayıda Black Type performans sahibi safkan verdi.

Three ValleysNews Reporter

1 thought on “Başarılı aygır 21 yaşında hayatını kaybetti…

  1. Kıymetli abimiz , dostumuz Selman taşbek , ülkemize ve yarış camiasına önemli hizmetlerde bulunmuştur , nice başarılarının devamı için , şans ve sağlık hep yanında olsun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir