Başarılı aygırın kaybı ilgililerini ve yetiştiricileri üzdü!

İlk jenerasyon tayları geçtiğimiz yıl 3 yaşlı olarak koşmaya başlayan ve start alan 5 tayından 4’ü yarış kazanmayı başarırken bir de Grup galibi yavru veren başarılı aygır Uçbeyi (Demirkır – Mencule 47, Havuçerol) yaşamını yitirdi.

2007 ve 2015 yılları arasında start aldığı 211 yarışta 28 birincilik elde ederken 1.5 Milyon liraya yakın ikramiye kazanıp ardından 2016 yılında aygırlığa ayrılan Demirkır temsilcisinin bu kaybı, hem aygırın sahibi olan Eğilli Ekürisini, hem de aygıra çok güvenen ve kısraklarını yazan yetiştiricileri derinden üzdü.

2021 aşım sezonunun hemen öncesindeki rekor kısrak müracaatı alan aygırın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

6 thoughts on “Başarılı aygırın kaybı ilgililerini ve yetiştiricileri üzdü!

  1. Ozel haralarin, aygir kayiplari cok fazla oluyor. Cok buyuk kayip, kafkasli, cankardesler,,,Aygirlik kariyerini kimsenin cok tahmin edemedigi veya goremedigi bir aygirdi. 1-2 seneye devlet haralari icin mutlaka alacagi bir aygirdi.Cok yazik.Ilgililerine gecmis olsun,,,

    1. Cankardeşler neredeydi 🤔Nasıl öldü
      Aygır kalp krizi geçirdi de öldü Ayrıca O zaman da yanında veteriner hekim ve teknikler vardı bu durum aynı şekil haralarda da oluyor

      1. Benim yazimda belirtmek istedigim, bu kayiplarin ozel haralarda oransal olarak daha fazla oldugu, isim olarak yazdigim saflanlarin bazilari tabiki dogal olum sonucu kaybedilmis olunabilinir.Bu arada kalp krizi bile bir safkanda gecirdigi sureclerle baglantili olabilir o an yaninda veteriner olsada,,, bu konu cok derin, kayiplar tum atcilik ailesinin paydaslarinin ortak kayiplaridir diye dusunuyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir