Belmont Çim Derbiden mesaj var!

Amerika Birleşik Devletlerinde hafta sonu mitinginin en önemli yarışları Belmont Park Hipodromunda koşuldu. Bunlar içinde Çim Derbisi diyebileceğimiz G1 Belmont Derby Invitational Stakes‘i 26.85’lik sürpriz ganyanı ile Henlen’s Joy jokeyi Jose Lezcano ile kazanırken pedigrisi bizler için dikkat çekici idi.

Bizler için derken, ilk önce Kurtel Ekürisi için diyebiliriz! Henlen’s Joy’un annesi Blue Grass Music ülkemizde 2020 aşım sezonundan itibaren görev yapacak olan Bluegrass Cat‘in kızıdır.

Bluegrass Cat için zaman içinde bilgiler aktaracağız şüphesiz… Storm Cat’in bu oğlunun annesinin de Girolamo ve bir dönem de ülkemizde çok kısa görev yapıp ölen Accelerator ile tam kardeş olduğunu biliyoruz.

Henlen’s Joy’a dönecek olursak, babası Kitten’s Joy şüphesiz çok özel bir aygır ve El Prado’nun da en iyi oğullarından biridir. Kitten’s Joy’u ilginç kılan noktalardan biri şüphesiz kısrak babasının Lear Fan oluşu ve dolayısı ile içerdiği çift Rough Shod etkenidir.

Diğer taraftan Henlen’s Joy’un büyük annesi Killoe, Kris S’in kızıdır. Kris S de Lear Fan gibi Roberto oğlu olduğu için Henlen’s Joy’un Roberto üzerine 4*4 akrabalığı dikkat çekici ve değerli bir konumdur. Yine Henlen’s Joy’un pedigrisini en değerli kılan noktalardan biri de Princequillo tekrarlarıdır ve konu buraya sığamayacak kadar engin bir mevzudur!

Henley’s Joy

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir