Berat Gökçe Koşusunu UTKUNUN KIZI kazandı…

20 Ağustos 2022 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 Berat Gökçe koşusunu, Bülent Utkun’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Utkunun Kızı (5y dk Bushranger – Sırnaşık, Red Bishop) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Galvatron (Win River Win) elde ederken, Boukephalos (Victory Gallop) üçüncü, Yahyahan (Buenos Aires) dördüncü, Burakşah (Powerscourt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Kısa Vade galibiyeti…

Yaz sezonu İzmir çim pistinde koştuğu başarılı yarışlarla dikkatleri üzerine öeken Utkunun Kızı, son 3 yarışından 2 birincilik çıkartarak geldiği bu koşuda ilk kez buluştuğu jokeyi ile bir kez daha kazanmayı başarırken hem istikrarlı çizgisini korumayı başardı, hem de bu yılki ilk Kısa vade galibiyetine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Bone liderliği aldı. İkincilikte Yahyahan daha sonra Burakşah ve Galvatron sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Bone liderliğini korurken ikinciliğe Burakşah girerken daha sonra Yahyahan ve Boukephalos şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Bone ve Burakşah arasındaki mücadeleye gerilerden Yahyahan ve Boukephalos’un atakları ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Burakşah liderliği almışken içerden Galvatron’un ve en dıştan Utkunun Kızı’nın atakları görüldü. 200’den sonra dışardan gelen Utkunun Kızı rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı 3 boya çıkararak ve 1’58″26 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Utkunun Kızı (Muhammed Mir Bilgin)News Reporter

1 thought on “Berat Gökçe Koşusunu UTKUNUN KIZI kazandı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir