Bir yıldız doğuyor…

8 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Burhan Karamehmet Koşusunu, Ayşe Merve Kitapçı’nın sahibi ve Yağmur Gürsöğüt’ün antrenörü olduğu Time To Shine (3y de Luxor – Chantilly, Whipper), jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşuda Subutai (Counterattack) elde ederken, mücadeleden Katsu (Kaneko) üçüncü, Miss Beren (Victory Gallop) dördüncü, Ascot (Mendip) ise beşinci olarak ayrıldı.

Time To Shine (Vedat Abiş)

6 Ay aradan kazanarak döndü…

Yarış hayatının 2’inci startında 2’inci birinciliğini elde eden Time To Shine, 27 Kasım 2021 tarihinde İstanbul’da 8 boy farkla kazandığı Şartlı-1 mücadeleden yaklaşık 6 ay sonra koştuğu G3 sınıfındaki mücadeleyi 6 boy farkla kazanarak, senelerdir şampiyon taylar koşan başarılı ekürinin yeni yıldız adayı olduğunu ispatladı.

Süratli bir tempo ile başlayan mücadelede ilk metrelerde liderlik mücadelesi yapan taylardan Time To Shine koşunun liderliği aldı ve tempoyu tayin etmeye başladı. 1000 startı geçilirken dış kulvardan Ascot yürüyüp rakibinin yanına geldiyse de Time To Shine liderliği bırakmadı ve son virajı Ascot’un yarım boy önünde lider döndü.

400 geçilirken Time To Shine ayak değiştirdi ve temposunu yükseltmeye başladı. Bu metrelerde Ascot rakibine karşılık veremezken, 400’den itibaren Ascot’un içinden hücum eden Subutai önde kaçan rakibini kovalamaya başladı. Ancak farklar kapanmadığı gibi son 200’de 3 boya, finiş çizgisinde de 6 boya çıktı ve mücadeleyi 1’30”06’lık derecesi ile kazanan Time To Shine oldu.

Klas tay 8 boyla kazandığı ilk yarışından 6 ay sonra bu defa G3 mücadeleyi 6 boy farkla kazanarak yılın iddialı 3 yaşlı taylarından biri olduğunu gösterdi.

Time To Shine (Vedat Abiş)News Reporter

4 thoughts on “Bir yıldız doğuyor…

 1. Harika bir Tay. İki yarış koştu ikiside Beyaz bayrak ayna. Doğru yeni bir Yıldız doğuyor. Kıymetini bilelim.
  Kitapçı ekürisini kutluyorum. Gerçekten çok başarılı bir eküri ve bu yetiştiriciliği
  bilerek yapıyor.

 2. Aynı
  Romani Kalibre gücünde,ona çok benzettım
  Ayakları düz bassın,Muthiş bir Tay,ses getirecegi
  Belli oldu,1-2 yarış sonra , Final dance Sigoş
  karşılaştırmasını bozacak gibi Maşallah diyelim

  1. kaderi benzemez inşallah. hayatının ikinci yarışında altı ay sonra bu atlara uzak çekiyorsa kesinlikle bir yıldız ışığı vardır.

 3. Bakalim kocakaya mi ahmet celik mi karatas mi alacak vedat abis daha ne yapsin acik yaris atina binmek icin ati sirtina alip sirtinda fotoyu gecse cogu at sahibi verdigi kaliteli ati aliyor vedat abisten ve ben vedat Abise guvenip sans veren tugban izzet Aksoy atlarini kendi atimmis gibi izliyorum ins kitapcilarda vedat abisle devam eder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.