Birincilik serisini 8’e çıkarttı!

Öğretmenler Günü münasebetiyle 24 Kasım 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda düzenlenen 3 yaşlı Arap taylarına mahsus KV-9/S/DHÖW koşuyu, Muzaffer Can’ın sahibi ve yetiştiricisi, Abdurrahman Mete İnal’ın ise antrenörü olduğu Kardeşcan (3y ae Turbo – Bedel 2, Tunca), jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

Kardeşcan (Selim Kaya)

6 safkanın katılımı ile 1600 metre kum pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte başa çıkan Kardeşcan, aldığı bu liderliği koşunun sonuna kadar bir daha hiç bir rakibine bırakmadı ve 1’52”19’luk derecesi ile 2.5 boy önde finiş çizgisini önde geçmeyi başardı. Arka grupta abartılı bekleyen ve önde koşunun liderliğini yapan rakibine bu yüzden fazla avans vermek durumunda kalan Anayurt (Ayabakan) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1 boy gerisinde Tumbulağam (Odinhan) üçüncü, onun da bir baş arkasında Şarlo (Göktekin) dördüncü oldu.

10’uncu startında 8’inci kez finiş çizgisini önde geçen Kardeşcan, kariyerinin 4’üncü Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, kum pistte 9’da 8, İzmir kum pistinde ise 2’de 2 yaparken, kazancını da 515.600 TL’ye yükseltti.

Öğretmenler Günü Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

4 thoughts on “Birincilik serisini 8’e çıkarttı!

  1. Evet 8 yarıs ama sürekli geçebileceği grupta hiç baş atlarla kumda koşmadı sanırım ki geçemez ama iyi bir at.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir