BİROLAĞA seriye bağladı…

16 Kasım 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Hitit Koşusunu, Necdet Sumel’in sahibi, Birol Candar’ın yetiştiricisi ve Yasin Polat’ın antrenörü olduğu Birolağa (2y ke Deha – Queens of Karans, Grand Reis), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

7 safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda düzlükteki etkili sprinti ile sonuca giden Birolağa, en yakın rakibine sonlarda 2 boy fark yaptığı mücadeleden 1’11”68’lik derecesi ile galip ayrılarak üst üste 3’üncü birinciliğini elde etti. Son virajı ikinci dönen Ardaşah (Perfecto) finişi de aynı yerde ikinci olarak geçerken, bu safkanın yarım boy gerisinde The Perfect Show (Bushranger) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında geciken atakları ile Lord of Game (Invincible Son) dördüncü oldu.

7’inci startında 4’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Birolağa, kariyerinin ilk Grup Vade galibiyetine imza attığı mücadelede çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 401.390 TL’ye yükseltti.

Birolağa (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “BİROLAĞA seriye bağladı…

  1. Reklamı yapılmayan ve fakat son derece basarılı yavrular veren deha -ing-ve hakkar gibi aygırlarında incelemeye değer olduğunu düşünüyorum muslihiddin bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir