BLACK PHANTOM korkutmaya devam ediyor!

21 Mart 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusunu, Hüseyin Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mahmut Zelyurt’un ise antrenörü olduğu Black Phantom (3y dd Mendip – Dalyababy, Okawango), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Olumsuz hava şartları nedeniyle Komiserler Kurulu tarafından çim pistten kum piste alınan ve bu nedenle 4 safkanın koşudan çıkartıldığı mücadelede toplam 8 safkan start aldı. İlk metrelerde koşunun liderliğini ele geçiren Black Phantom, jokeyine itiraz ettiği kısa bir bölümün dışında tüm yarışı önde götürdü ve son düzlüğe de önde çıktığı mücadelede, düzlükte geriden kendisini yakalamaya çalışan rakiplerine aynı şekilde karşılık vererek 1 boy farkla ve 1’39”38’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği 200’den sonra önde kaçan rakibini tek başına kovalayan Villager Song (Invincible Son) elde ederken, mücadeleden Kafkas Beyi (Whos Next) üçüncü, Vector (Victpry Gallop) dördüncü, El Camino (Approve) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Black Phantom (Özcan Yıldırım) önde, Villager Song (Gökhan Gökçe) arkada…

İlk 2’den hiç düşmedi…

Yarış yaşamının 10’uncu 7’inci birinciliğini elde eden Black Phantom, yarış hayatına 13 Ağustos 2020 tarihinde İzmir kum pistinde kazandığı maiden mücadele ile başladı.

Bu koşunun ardından 15 Ocak 2021 tarihine kadar olan süre içerisinde 5 Kısa Vade yarışta boy gösterip bu yarışlarda 4 birincilik, 1 kez de ikincilik elde eden dişi tay, ilk Grup yarışına 29 Ocak 2021 tarihinde çıktı ve G2 klasmanındaki Alsancak Koşusunu erkek rakiplerinin önünde kazanmayı başardı.

Yeni yıla ilki Kısa vade, ikincisi Grup 2 olmak üzere son derece parlak 2 galibiyetle başlayan Black Phantom, Şubat ayında koştuğu KV-8 Sedat Evliyazade Koşusunda Like The Stars, Mart ayının ilk haftasında koştuğu A3 William Giraud Koşusunda ise Dev Adam’a geçilerek ikincilikte kaldı.

Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusuna tamamı kum pistte olmak üzere 9 startta 6 birincilik ve 3 ikincilik ile çıkan kalite tay, bu koşudaki galibiyetiyle kariyerinin ikinci Grup zaferine imza atarken, kazancını da Milyon sınırının üzerine çıkarttı…

News Reporter

1 thought on “BLACK PHANTOM korkutmaya devam ediyor!

  1. Dişi at ama çok yürekli koşuyor. Tüm ilgililerine tebrikler. Bravo. İyi at hazirlamişlar. Şimdi artık yarış seçerek koşturma vakti. Eldeki kısrak oldugundan bu aşamada daha tatlı tutulmalı. Erkek at gibi olmaz. Hadi bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir