BODEMEISTER Soyundan G1 Galibi “SHE’S A JULIE”

Corona sonrası normalleşmeye çalışan yarışçılık dünyasının cazibe merkezlerinden biri olan ABD’de 13 Haziran günü G1 statüsündeki Ogden Phipss Stakes dişi ve kısrak 5 katılımcının iştiraki ile Belmont Park hipodromunda yapıldı. Yarışı 5 başındaki She’s a Julie, Curlin yavrusu Point of Honor önünde kazanarak 165.000 $ birincilik ikramiyesi elde etti.

Gone West’in en iyi aygır oğlu Elusive Quality’nin kızı olan She’s A Julie bu galibiyeti ile yedinci birinciliğine ulaşırken aynı zamanda da ikinci kez bir G1 yarışı daha kazanmış oldu. Kabiliyetli kısrak daha önce de Churchill Down hipodromunda G1 La Troienne Stakes galibi olmayı başarmıştı.

She’s A Julie’nin annesi Kydd Gloves, yarış yaşamında iki yarış kazanmış bir kısraktır. Dubai Millenium’un kızı olan bu kısrağın anne kardeşleri arasında hem tanıdık, hem de kabiliyetli isimler var. Bunlardan biri King Gulch olup, Gulch’un oğludur.

She’s A Julie’nin annesi Kydd Gloves’un bir diğer başarılı kardeşi de Untouched Talent isimli kısraktır. Untouched Talent, Storm Cat’in kızı olup yarış yaşamında G2 galibi olmasının yanı sıra, G1 ikinciliği olan bir kısraktır.

Untouched Talent’in bizler için önemi, bu yıl ülkemize getirilen aygırlardan Bodemeister’in de annesi olmasıdır kuşkusuz…

Dolayısı ile G1 Ogden Phipps galibi She’s A Julie’nin pedigrisi ve akrabalarının soy ağacında yer alan soy figürleri Bodemeister için anahtar oluşturabilecek etkenler arasında değerlendirilebilir. Aslında resim çok net, ama ilk kuşağa bakmak kolaylığında vazgeçmek lazım!

Bu arada She’s A Julie’nin kazandığı koşunun adına yapılan yetiştirici Ogden Phipss’i Buckpasser, Personel Ensign, Easy Goer gibi efsane yetiştirmeleri anımsayacağız saygı ile… Ve de çok daha fazlası olduğunu da ilave edelim.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir