Bodemeister’ın oğlu BODEXPRESS’ten G1 zaferi..!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından geçtiğimiz aşım sezonunun hemen öncesinde Amerika’dan ithal edilen G1 Arkansas Derby galibi, G1 Kentucky Derby ve G1 Preakness Stakes 2’incisi Bodemeister’ın oğlu Bodexpress’ten (Bodemeister – Pied A Terre, City Zip) G1 Clark Stakes’i kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Amerika’nın Churchill Downs Hipodromunda 27 Kasım 2020 Cuma günü 1800 metre kum pistte koşulan mücadeleyi jokeyi Rafael Bejerano ile 1.49.12’lik bir derece gerçekleştirerek kazanan 4 yaşındaki erkek safkan, böylelikle kariyerinin ilk Stakes galibiyetini elde etmiş oldu.

Bodemeister

Gustavo Delgado tarafından antrene edilen Bodexpress, 2 yaşında 2 kez start alıp kazanamamış, 3 yaşında bir maiden, bir de Şartlı yarış kazanırken, G1 Florida Derby’de 2’inci, G3 Harlan’s Holiday Stakes’de 3’üncü, olmuş, Maximum Security‘nin kazanıp sonrasında diskalifiye edildiği G1 Kentucky Derby’de faullere maruz kalan atlardan biri olduğu için mücadeleden 13’üncü olarak ayrılmış, G1 Preakness Stakes’de ise start çıkışı jokeyini düşürdüğü için koşuyu tamamlayamamıştı.

Bu sene 4 yaşlı olarak 7 kez start alan Bodexpress, G1 Pegasus World Cup Invitational Stakes’de 5’inci, Hal’s Hope Stakes’de ise 3’üncülük elde etmişti.

Başarılı safkan elde ettiği G1 galibiyetle 17’inci startında 4’üncü birinciliğine imza atarken kazancını da 694.600 $’a yükseltti.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir