BONNY BOMB bomba gibi…

19 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Dr. Özcan Kızılkaya koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sedat Demiral’ın yaptığı Bonny Bomb (3y dd Hakeem – San Vicente, Victory Gallop) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Captain Fastastic (Mshawish) elde ederken, mücadeleden Cheeky Son (Invincible Son) üçüncü, Lord Of Yıldızer (Red Giant) dördüncü, Polpoo (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

11’inci yarışında 6’ıncı birincilik…

Yarış yaşamına geçtiğimiz yıl Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Bonny Bomb kış sezonunda koşmuş olduğu tatminkar yarışları sonrası özellikle yaz sezonunda koştuğu koşularda ilk iki dereceden düşmeyerek sentetik pistin başarılı isimlerinden biri olduğunu ispatladı. Bugün tek dişi tay olarak katıldığı bu koşuyu kazanan dişi tay, 11’inci startında 6’ıncı birinciliğine elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan Captain Fantastic liderliği aldı. İkinciliğe My Way To Way girerken daha sonra Cheeky Son ve Lord Of Yıldızer sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000 startını yine Captain Fantastic lider olarak geçerken My Way To Way yine ikincilikte daha sonra Lord Of Yıldızer ve Cheeky Son şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Captain Fantastic az farkla lider ikincilik mücadelesi Cheeky Son ve May Way To Way arasında devam ederken arkalarında Lord Of Yıldzer ve Bonny Bomb sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Captain Fantastic liderliğini korurken içinden Cheeky Son ve gerilerden Bonny Bomb’un atakları görüldü. 200’de Captain Fantastic içindeki gelen Cheeky Son ve dışardan gelen Bonny Bomb’un ataklarına direnmeye çalışsa da son metrelerde dışardan etkili gelen Bonny Bomb boyun farkı ve 1’30″25 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Bonny Bomb (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir