BOUKEPHALOS’dan müthiş sprint…

24 Eylül 2022 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Şirince koşusunu, Hulusi Çil’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Aytekin Coşkan’ın yaptığı Boukephalos (4y dg Victory Gallop – Suzi Gold, Banknote) jokeyi Bekir Mert Mırık ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Rotovatör (Smart Robin) elde ederken, Amiral Hold (Wiener Walzer) üçüncü, Oğlum Utkun (Bosporus) dördüncü, Trevi Fountain (Offle Wild) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk sınıf galibiyeti…

Nisan ayı ortasında kazandığı koşudan sonra koştuğu koşularda istikrarlı bir performans sergileyen Boukephalos, Kv-6 Berat Gökçe koşusundaki üçüncülüğü ile iyi durumda olduğunu belli etmişti. Bugün için koşuyu gerilerde takip edip düzlükte en dış kulvardan yaptığı çok etkili sprint ile tam aynada rakiplerini yakalayıp kazanırken bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Amiral Hold liderliği aldı. İkincilikte Rotovatör daha sonra Oğlum Utkun ve Özenger sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Amiral Hold az farkla lider, yine ikincilikte Rotovatör, üçüncülüğe Kara Mehmet girerken daha sonra Özengen ve Oğlum Utkun şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Amiral Hold liderliğini korurken ikincilikte Rotovatör daha sonra Özengen ve Kara Mehmet sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Amiral Hold liderliğini korurken ortadan Rotovatör’ün en dış kulvardan Boukephalos’un atakları görüldü. 200’den sonra Amiral Hold ve Rotovatör mücadelesine en dıştan gelen Boukephalos tam aynada rakiplerini yakalayıp boyun farkı ve 1’50″61 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

2 thoughts on “BOUKEPHALOS’dan müthiş sprint…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir