Bozan Baydan’dan Jokeylere Çağrı…

Sevgili Jokey ve Apranti kardeşlerim at yarışlarının durdurulmasının üzerinden yaklaşık 60 gün geçti.

Gerek Türkiye Jokey Kulübü ve Atçılık dernekleri, gerekse Jokeyler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak yarışların başlaması için girişimlerde bulunarak herkes elinden gelenin çok fazlasını yaptı.

Bozan Baydan

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bu sıkıntılı süreçte yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden taşın altına elini koyan medya mensupları, sektör paydaşları ve yarış severler de gerçekten çok çaba ve mesai harcadılar. Ancak geldiğimiz noktada bu Pandemi sürecinin biraz hafiflemesi gerektiğinin kanısı hepimizde oluştu.

Değerli meslektaşlarımız, bizler bu çalışmaları yaparken eminim ki sizler de evlerinizde çokça dinlediniz. Hatta artık sıkıldığınızı düşünüyorum. Bu nedenle yaşanan sıkıntılı ve gergin sürecin sonlarına doğru giderken birlik ve beraberliğimizi perçinleştirmek, birlikte olmayı özlediğiniz safkanlarla beraber idmana çıkmak ve sabah idmanlarında camianın paydaşları ile birlikte pozitif bir sinerji oluşturmak adına, yarışların da başlamasına az bir zaman kaldığı bu günlerde, maskelerimizi takıp, sosyal mesafemizi de koruyarak yarından itibaren o eski günlerimize dönüp, sizlerin de hem formunuzu korumanıza, hem de evde kaldığınız süre içerisinde aldığınız kilolardan kurtulmanıza katkı yapması için ‘haydi hep beraber sabah idmanlarına’ sloganı ile sizleri idmanlara çağırıyorum.

At sahibi, antrenör, seyis, idman jokeylerinin ve bazı apranti ile jokeylerimizin maddi-manevi konularda büyük fedakarlık yaparak atları her gün yarışlara hazır tutarken, camiamıza ve kamuoyuna birlik ve beraberlik mesajı vermek için tüm meslektaşlarımızı sabah idmanlarına davet ediyorum.

Saygılarımla,

 

Bozan Baydan

Jokeyler Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir