Bu defa önüne kimse çıkamadı!

Tarihteki yeri büyük önem arz eden Kayı boyu adına Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 1 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenen A2 koşuyu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Günsen Soyupak’ın yetiştiricisi ve Savaş Demir’in de antrenörü olduğu Ghost Pasha (Utopia – Festük, Southern Image) jokeyi Özcan Yıldırım ile 1400 metre çim pistte 1’26”07’lik bir derece ile kazandı.

Ghost Pasha (Özcan Yıldırım)

Yarış hayatına İzmir kum pistinde başlayan ve sonraki ilk startını Bursa çim pistinde koşup bu ikinci yarışında maidene veda eden Ghost Pasha, ardından A3 Pansiyon Hara Koşusunda büyük bir tehlike atlatmış, kazanacak pozisyona girdiği son metrelerde önüne açılan rakibinden etkilenerek jokeyini düşürmüş ve mücadeleyi derecesiz tamamlamıştı.

Yarıştan bir gün sonra ‘sakatlandı’ şeklindeki söylentilerin doğru olmadığı ortaya çıkan yetenekli tay, kariyerinin 4’üncü startında 2’nci birinciliğini elde ederken, aynı zamanda ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

The Difference’nin Komiserler Kurulu kararı ile çıkartılmasıyla 2 yaşlı 8 tayın iştirak ettiği 190.000 TL ikramiyeli koşuda sezonun başarılı erkek taylarından Bold Boy (Coşkunağa) ikinci olurken, mücadeleden Buzzer Beater (Win River Win) üçüncü, World Fast (Pressing) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan safkanın sahibine vekaleten Mahmut Yardımcı’ya kupasını Bursa Osmangazi Hipodromu Müdürü Devrim Evcim verdi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir