Bu defa son sözü BİROLAĞA söyledi

11 Ocak 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Nejdet Sumel’in sahibi, Birol Candar’ın yetiştiricisi ve Yasin Polat’ın antrenörü olduğu Birolağa (3y ke Deha – Queens of Karans, Grand Reis), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 133.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı bariyer dibinde üçüncü sırada dönen Birolağa, ikinci kez bir araya geldiği usta jokeyi ile düzlükte iç kulvardan etkili bir sprint yaparak 1’34”27’lik derecesiyle birinciliğe uzanan isim oldu. Kazanan tay kadar parlak bir performans sergileyen Trilya (Yonaguska) mücadeleden bir burun farkıyla ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2 boy gerisinde son düzlüğü en geride dönen Fire Of World (Hakeem) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Adana’da ilk kez start alan klas kısrak Real Queen (Victory Galop) ise dördüncü oldu.

10’uncu startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Birolağa kariyerinin 2’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede çim pistten sonra kum pistte de kalitesini ortaya koyarken, kazancını da 602.030 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir