Bu gece Oaklawn Park’ta büyük kapışma var!

Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Daredevil’in G1 Preakness Stakes galibi ve Eclipse ödüllü kızı Swiss Skydiver (Daredevil – Starship, Warpspeed) ile kariyerinde 7 G1 galibiyeti bulunan ve neredeyse kazanmadığı hiçbir yarış kalmayan 2018 yılı Eclipse ödüllü şampiyon kısrak Monomoy Girl (Tapizar – Drumette, Henny Hughes), bu akşam Oaklawn Hipodromunda koşulacak olan 1 Milyon Dolar ikramiyeli G1 Apple Blossom Handicap’ta kapışacaklar. 1700 metre kum pistte koşulacak olan yarışta 6 dişi safkan start alacak.

13 Mart 2021 Cumartesi günü Santa Anita Park’ta koşulan G1 Beholder Mile Stakes’e favori olarak çıkan ve jokeyi Robby Albarado ile kolay bir birinciliğe imza atarak yıla galibiyetle başlayan Swiss Skydiver, bu gece kariyerinin 14’üncü yarışına yine jokeyi Robby Albarado ile çıkacak.

4 yaşındaki klas kısrak şayet bu koşuyu da kazanırsa, hem Monomoy Girl gibi efsane bir rakibini alt etmiş olacak, hem de kariyerinin 4’üncü G1 zaferine imza atıp kariyer kazancını 2.5 Milyon Doların üzerine çıkartacak.

G1 Apple Blossom Handicap Türkiye saati ile 02.06’da koşulacak.

News Reporter

5 thoughts on “Bu gece Oaklawn Park’ta büyük kapışma var!

  1. swis skydiver gibi bir atım olsa ezeli rakiplerle koşmazdım…yarış bitmez yeterki atımı sakatlamim..diğerine baksanıza dişi at olmasına rağmen taş..at atı geçer belki direnir ama yarış hayatıda tehlikeye girer ne gerek var…lokum yarışları yerim neden zorlayayım atımı ve bu bir kısrak !!!! atlara bakdığınızda monomoy girl ben bunu yerim diyor 😉

  2. Yarışı baş jokey İrad Ortiz ile Super Saver yavrusu 5 yaşlı meksika atı Letruska tempoyu kurarak burun farkıyla kazandı. Geçtiği at Monomoy Girl öyle böyle bir at değil inanılmaz sınıf bir at. Çok büyük bir başarı elde etti. Swiss skydiver mücadeleye giremeden 3. oldu. Türkiye aygırlarından Super Saver bir kez daha dikkatleri üzerine çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir