Buca Bld. Başkanlığı Kupası bir kez daha ÖKEHAN’ın…

11 Mart 2022 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-9 Buca Belediye Başkanlığı Koşusunu, Ahmet Doğan Hüner’in sahibi, M.İlker Akdeniz’in yetiştiricisi ve Asya Ömeroğlu’nun antrenörü olduğu Ökehan (5y da Yonaguska – Shayk, Teofilo), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Like The Stars (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Aksakallı (Intence Focus) üçüncü, Gurme (Smart Robin) dördüncü, Justice For All (Offlee Wild) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ökehan (Ahmet Çelik) (ortada)

Bir yıl sonra yeniden finiş çizgisinde…

Yarış hayatının 17’inci startında 8’inci birinciliğini elde eden Ökehan, bu galibiyeti ile bu seneki ilk birinciliğine imza atarken, hem tam bir yıl aradan sonra yeniden kazanmayı başarmış, hem de geçen sene de kazandığı Buca Belediye Başkanlığı Kupasını üst üste ikinci kez ekürisine kazandırmış oldu.

İlk metrelerde, startla birlikte önde süratli bir tempo ile yarışı forse eden Like The Stars ve hemen onun arkasında Aksakallı ikilisinin gerisinde üçüncülüğe yerleşen Ökehan, son viraj dönülünceye kadar takibini sürdürdü. Düzlüğün hemen başında iki atın arasında kendisini gösteren safkan, 400 direği geçilirken Like The Stars’ı yakaladı ve bundan sonraki metrelerde içindeki rakibini kontrolü altında tutup finişe yakın yaptığı yarım boy farkla ve 1’28”19’luk derecesi ile geçen sene olduğu gibi bu sene de bu önemli koşunun galibi oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.