BURGAS G3 Dubai Millennium Stakes’de dördüncü oldu

Dubai Yarış Karnavalında bu sene ülkemizi temsil eden safkanlardan Burgas, Meydan Hipodromundaki ilk yarışında dördüncü oldu.

Fedai Kahraman’ın sahibi ve Tevfik Bardakçı’nın antrenörü olduğu 2021 yılı Gazi Koşusu galibi şampiyon safkan Burgas, bugün saat 18.45’de Dubai Meydan Hipodromunda 2000 metre çim pistte koştuğu 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus G3 Dubai Millennium Stakes’den jokeyi Halis Karataş ile dördüncü olarak ayrıldı.

150.000 $ toplam ikramiyeli olan ve 12 safkanın start aldığı mücadelede yarışın belli bölümlerinde baskıya maruz kalmasına rağmen başarılı bir performansa imza atan safkan, son düzlükte pistin dışına çıkarak yapmış olduğu sprinti ile kazanan safkanın 4 boy gerisinde kendisine tabelada yer buldu. Koşuyu bu yarışa 4 eküri ile giren Godolphin ekürisine ait Royal Fleet (Dubwai) jokeyi James Doyle ile kazandı.

 News Reporter

10 thoughts on “BURGAS G3 Dubai Millennium Stakes’de dördüncü oldu

 1. Canınız sağ olsun şampiyonlar. Orda olmanız yeter… Emeğinize, yüreğinize sağlık.

 2. yok şuan ki durumla onlarla kapışamayız en fazla 2.lik 3.lük mücadelesi veriririz bir sonraki koşu daha iyi ve hazır bi burgas ne yapar bilmiyorum ama bunlarla bu seviyede mücadele edemeyiz gibi yinede gidip koşmak bile büyük başarı ilgilierini kutlamak lazım.

 3. Kısa düzlüğü bilen godolphin jokeyleri, resmen ön tarafı kapattılar. İç kulvardan çıkması ilk başta avantaj gibi görünse de, ön tarafın bloke etmesi yüzünden bariyer dibinden bir türlü kurtulamadı. Düzlüğe çıkıldığında ise, iş işten geçmişti. Bir daha bunlarla koşsa bence rahat geçer.

 4. Burgas bence çok iyi koştu, halis Karataş ın dediği gibi 4 aylık aradan dolayı arttıramadı, bence Halis Karataş çok iyi yer tuttu herşey Burgas ın lehineydi ama maalesef arttıramadı, canı sağolsun bence bir sonraki yarışında daha iyi koşacaktır. İlgililerine başarılar diliyorum Allah emeklerinin karşılığını inşallah verir.

 5. 2000mt de pist rekoruna sahip olan ata geçildik ve tam olarak hazır değildik. 2400mt yarışlarında burgas çok daha başarılı olacaktır. Emeği geçenlere teşekkürler

 6. Dün yarış zamanını seyrediyorum, yorumcu arkadaşımız Burgas için kendini ispat etti dedi. Neyi ispat etti Burgas. Türkiyedeki atları geçti, o kadar. Nerede olduğumuzun farkında değiliz. Atlarımız yetersiz. Umutsuz olmayalım, gelişmek için çalışalım, atlarımıza daha iyi yetişme padokları, daha iyi idmanlar yaptıralım. Ama sallamayalım. Burgas kendini ispat etti. Palavra…

 7. Atçılıkta en bilinen teori şudur: İdman ve bakım şartları eşitse kan kazanır… Bizim idman ve bakım koşullarımız atçılıkta ileri ülkelerin çok çok gerisinde. Özelikle grup yarışları rölanti tempoda başlar, güle oynaya son düzlüğe kadar gelinir, mücadele sadece yarışın son 400 mt’sinde yaşanır. Halbuki yurtdışındaki tüm yarışlar startla birlikte başlar ve son düzlüğe kadar sert tempolarla mücadele ederek gelirler, son düzlükte de bu sert tempoya dayanıp üstüne bir de sprint atabilen atlar başarılı olur. Dolayısı ile, isterseniz Galileo, Frankel, Dubawi vb. baş aygırların yavrularına sahip olsak da, bu atları aynı idman ve bakım şartları ile yetiştirmezsek sonuç her zaman hayal kırıklığı olacaktır.

 8. Tmm Burgaz için .giitin.karatas.gece hemen dön..4.saat dubai.3 saat aktarma adana.yorgun yorgun ..oguzboyluda.dokuldun.be birader..bence yakışmadı..vücut bu dayanirmi.kaybettin.yarisseveri yaktın..hepsine.senmi binecen.kardesim..olmadi yaşın 52.oldu..secici.ol.bir tercih.yap..kiymetin düşmesin

 9. Kıytırık bır Stakes 4nculugune sevınen bir
  grup var anlaşılır gibi degil
  haddimizi bılmek lazım,Orada yarışacagın at
  Final Dance tarzında at olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.