Bursa’da bugün de yarış yok!

20 Ocak 2021 Çarşamba günü (bugün) gerçekleştirilmesi planlanan Bursa yarışları, pistteki kar ve buzlanma nedeniyle, Bursa Yarış Komiserler Kurulu tarafından aynı şart ve koşullarda, aynı program ile ileri bir tarihe ertelendi.

Bilindiği gibi Bursa’da 18 Ocak 2021 Pazartesi günü yapılması planlanan yarışlar da, yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

Bir gün ara ile ertelenen 2 yarış gününün ne zaman koşulacağı veya iptal edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor.

News Reporter

13 thoughts on “Bursa’da bugün de yarış yok!

 1. YARIŞLAR İPTAL DEMEK EN KOLAYI, NEDEN ÖNLEM ALINMADI ? NEDEN BU KADAR AT a EMEK VEREN İNSANIN EMEĞİ HİÇ OLDU ? 18 OCAK SABAHI TARİHİ İLE BURSADA KAR YAGIŞI YOK, 3 GÜN İÇİNDE NEDEN TEMİZLİK YAPILMADI ? KAR YAGDI PİST BUZLANDI DEYİP YARIŞLARI İPTAL ETMEK EN KOLAYI, ASIL OLMASI GEREKEN HAVA DURUMUNU TAKİP EDİP YAĞIŞ ÖNCESİ TEDBİR ALMAK VE SONRASINDA PİSTİ HAZIR HALE GETİRMEK, NEDEN KİMSE İŞİNİ YAPMIYOR NEDEN KİMSE GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN UGRAŞMIYOR ANLAMIYORUM !! HA BEN OLSAYDIM NEMİ YAPARDIM ELİMDEN GELDİĞİ KADAR HERŞEYİ YAPARDIM, MESELA YAGIŞ ÖNCESİ PİST İN ÜSTÜNE BRANDA SERERDİM VEYA TUZLAMA , VEYA TÜM PERSONEL VE GÖNÜLLÜLER İLE YAGIŞ SONRASI TEMİZLİK YAPARDIM, BİR YARIŞSEVER OLARAK BENİM AKLIMA GELEN BU ‘ O HİPODROMDA MÜDÜR OLAN KİŞİ BENDEN DAHA İYİ BİLMELİ NE GİBİ BİR ÇÖZÜM OLMASI GEREKTİĞİNİ. YANLIŞMIYIM ?

  1. Sorun Bursa ile veya Bursa Müdürü ile ilgili değil. Şu anda İstanbul ve Kocaeli’nde de atlar sabah idmana çıkamıyor. Kpcaeli’nde de yarışlar iptal edildi. İdmana açılamayan bir pisti 2 saat sonra öğle saatlerinde yarışa açabilmek mümkün değil. Bu bir afet… Bunun önüne geçebilmek mümkün değil. Amerika’da ve İngiltere’de her hafta en az 7-8 yarış iptal ediliyor.

 2. bence en büyük sorun takvimi hazırlayan kişilerdedir. bu sene çok fazla kar, yağmur yağmadı ama kış aylarında kocaeli, bursa, istanbul da yarış yapmaya çalışmak büyük akıl tutulması… kışın sadece adana ve izmir açık olmalı… eskiden öyleydi…

   1. BEL ANTALYADA OTURUYORUM , ANTALYA HİPODROMU BİTTİ VE BOŞ BOŞ BEKLETİLYOR ARKADAŞLAR, NEDEN AÇMIYORLAR ANLAMIYORUM , HİPODROM GİRİŞE İSMİ BİLE YAZILDI ANTALYA HİPODROMU DİYE, KİMİ CEZALANDIRMAK İÇİN AÇMIYORLAR ANLAMIYORUM, EGER POLİTİK BİR SEBEBTEN İSE TERS TEPER BEN SÖYLEYEYİM, BU ARADA ANTALYADA HAVA SÜPER + 12 İLA 16 DERECE ARASI ANTALYA İL SIRIRLARI İÇİNDE DERECE. HAVA HARİKA , HİPODROM HAZIR, KUPONLARDA BİLE ANTALYA YARIŞLARI YAZILI AMA BİR TÜRLÜ AÇMIYORLAR. BENİM BİLMEDİĞİM BİR SEBEBİ VARSA CEVAP VERİRSE SEVİNİRİM. SAYGILAR.

  1. Adana ve İzmir’in ahır sayısı yeterli mi. Her iki hipodromda 3.000 er tane at olur. Ya idman pisti bu yükü kaldırır mı. Eskiden öyleymiş zaman makinesi yaptır eskiye git. Seni külup başkanı yapalım her kimsen.

   1. doğru söylüyorsun…yeterli değil… beni başkan yapın görün etkiyi… önce yapı lazım zaten sonra hepsi gelir… istanbula döktüler sentetik kumu bu hiç mi bozulmadı hiç mi değişmeyecek… kocaeli butik hipodrom diyorlar antreman sahası oldu hipodrom… bursa zaten sorunlu yeni viraj eklediler düzlük yarışı yapmaya kalktılar… atları düşünen yapı olsa benim gibi düşünür merak etmeyin… 3000 tane atın sahaya gelmesi değil tüm mesele bunu kaldıracak yapıyı geliştirme… başta hipodromların belli süre kapalı kalıp bakımlarının yapılması ile gelişir

   2. Aynen katılıyorum. Sürekli eskiyi örnek vermeye çok meraklı insanlar. Eskiden koşan at sayısı ile şimdiki aynı mı? O kadar atı 2-3 hipodroma nasıl sığdıracaksınız? Birkaç gün 1-2 ilde yarış olmaması dünyanın sonu değil. Doğa olaylarına karşı yapılacak bir şey yok maalesef.. Tüm spor dalları bu tip olaylarda iptal ediliyor. Yağış yüzünden yarıda bırakılan yada başlamadan ertelenen futbol maçlarını, formula1 yarışlarını vs düşünün.. Don yüzünden idman yapamayan at nasıl koşsun? Hadi koşsun diyelim, o zeminde yarış yaptırmaya çalışmak hep atlar hem jokeylerin hayatı ile kumar oynamaktır. Biraz mantıklı düşünmek lazım…

 3. Bursa da pazartesi den bu tarafa kar yağışı yok hafta sonu yağan kardan ötürü gece eksilerde olduğu için hava pistte buzlanma var lakin 3 gündür hiç bir halt yemeyen bursa komiserleri var pistte hiç bir çalışma yok yazıklar olsun Bursalı bir yarissever olarak

 4. Kesinlikle kış aylarında istanbul, kocaeli ve bursa da yarış olmamalı.Eskiden kış aylarında izmir ve adana vardı.Ama o zamanlar her gün 2 hipodromda yarış yoktu.Antalya hipodromu açılmadığı sürece bu durum böyle devam eder.Antalya hipodromu haricinde en az bir şehirde daha kış ayları için hipodrom ihtiyacı var.

 5. La olm ne boş şeyler hangi hipodrom olsa ne olur ha sonunda seni ütecekler işte. Kasa hep kazandıgına göre ne farkeder nerde seni ..

 6. İstanbul arena her mevsim yaris olmalı ama bursa ve kocaelide kış belli işte daha yariş koyulması yanlis heleki kocaeli ne özelliği varsa açıldığından beri araliksiz her hafta mutlaka yaris var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir