Bursa’dan bir star adayı; VECTOR…

19 Ekim 2020 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1200 metre ağır çim pistte koşulan 2 yaşlı taylarına mahsus A3 Koşuyu, Sultan Nihal Can’ın sahibi, Emir Alkaş’ın yetiştiricisi ve Halil Ersin Uysal’ın ise antrenörü olduğu Vector (2y de Victory Gallop – Momentum, Lockton) jokeyi Onur Öztürk ile kazandı.

9 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Vector, ilk metrelerde grubun ortalarında yer edinmeye çalıştıysa da 800 startı geçilirken temposunu arttırdı ve dış kulvardan üçüncülüğe yerleşti. 600 direği geçilirken ikinciliğe yerleşen ve son düzlük dönülüp son düzlüğe çıkılırken önde kaçan rakibini yakalayıp az farklı liderliği ele geçiren safkan, düzlükte pistin daha az bozulan dış tarafını kullanarak kendisinin de dışına çıkan rakibi Angel Of Love’a direnerek 1’13”77’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Angel Of Love (Yonaguska) elde ederken, mücadeleden El Camino (Approve) üçüncü, Chasing Love (Smart Robin) dördüncü, Glitzy (Hakeem) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bursa’da hiç geçilmedi…

Yarış kariyerine 7 Temmuz 2020 tarihinde Kocaeli kum pistinde start aldığı maiden koşudaki dördüncülüğü ile başlayan Vector, bu yarıştan 3 hafta sonra Bursa çim pistinde maidene veda etti. 15 Gün sonra katıldığı Şartlı-5 koşuyu da kazanan erkek tay, o yarıştan 7 gün sonra koştuğu A3 mücadeleden de galibiyetle ayrılarak, hem ilk Grup koşu galibiyetine imza attı, hem de Bursa’da geçilmezliğini sürdürmeyi başardı.

Vector (Onur Öztürk) sağda – Angel Of Love (Özcan Yıldırım) solda

 

News Reporter

2 thoughts on “Bursa’dan bir star adayı; VECTOR…

  1. kaliteli bir tay olabilir ama koşunun nerde bittiği resimde gözüküyor… pist ağırdı orta kulvardan gideceklerdi ama dış bariyerlere sürüklenen iki tay… konseylerin bu at göstermesine bir çare bulunmalı

    hakemlerimiz zaten uyuyor ama jokeyler kendi canları için bir engel koymalı yoksa daha kaç can alır kim bilir???

  2. onur öztürkün yeni stili bu oldu, aynı gün mendoza ile aynı şekilde kazandı, at göstermek jokeylik stili haline geldi, 3 günlük ceza almış, ben de olsam akıllanmam daha fazla yaparım, daha kötü sonuçları olacak bu işlerin, at yarışından jokey yarışlarına doğru hızla ilerliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir