BÜYÜK YILDIZ kum pistte geçilmiyor!

29 Temmuz 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus A3 Mencule koşusunu, Gökhan Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Emin Karataş’ın yaptığı Büyük Yıldız (4y ak Uçanoğlu – Dilşeker, Özgünhan) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Gözpınarı (Karaüzüm) elde ederken, Güzel Muğlalı (Güntay) üçüncü, Hoşgör (Kara Yağız) dördüncü, Ateşim (Balıkhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kum pistte dörtte dört yaptı…  

Aynı pist ve mesafede kazandığı son Kv-6 yarış sonrası buraya da çok iyi durumda gelen Büyük Yıldız, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlük dönülür dönülmez aldı ve sonraki metrelerde farkı daha da açarak kolay bir galibiyet elde ederken kum pistte start aldığı dördüncü koşusunu da kazanmayı başardı.  

Toplu bir çıkışla birlikte ilk metrelerde atak yapan Güzel Muğlalı liderliği alırken dışından gelen Ateşim ondan liderliği aldı. Üçüncülükte Gözpınarı daha sonra Elifnurgül sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Ateşim liderliğini korurken yine ikincilikte Güzel Muğlalı arkasında Gözpınarı daha sonra Elifnurgül ve Büyük Yıldız şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Ateşim lider, Güzel Muğlalı takipte, arkalarında Gözpınarı sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Ateşim az farkla liderliğini korumaya çalışırken dışından Gözpınarı ve onun dışından da Büyük Yıldız atak yapıp düzlüğe çıkıldı. 400’de dıştan gelen Büyük Yıldız içindeki Gözpınarı’na hakim olup, farkı açmaya başladı. 200’den sonra farkı daha da açan Büyük Yıldız 10 boy farkla ve 2’28”33 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “BÜYÜK YILDIZ kum pistte geçilmiyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir