Cahide Koşusunda zafer BERKENİN KIZI’nın…

16 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap Dişi taylarına mahsus G1 Cahide koşusunu, Fatih Kuru’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Berkenin Kızı (3y ad Kaizbert – İpekela, Haberbatur) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yamaç Torunu (Efem) elde ederken, mücadeleden Büyük Yıldız (Uçanoğlu) üçüncü, Kurşunili (Silah) dördüncü, Sabır Çiçeği (Özgünhan) beşinci olarak ayrıldı.

Dilbağı takısının faydasını gördü…

G3 Prof. Kazım Köylü galibiyeti sonrası Ankara’da G3 Mehmet Ali Kiper Koşusunu üçüncü olarak bitiren Berkenin Kızı, bugün ilk kez Dilbağı takısı ile girdiği bu koşuyu son metrelerde içeriden gelen rakibine direnerek sezonun formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanırken aynı zamanda kariyerinin de ilk G1 zaferine imza atmış oldu.

Büyük Yıldız’ın 2 boy, Hoşgör’ün 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Dilan Kız liderliği aldı. İkincilikte Ateş Hanım daha sonra Berkenin Kızı, Mehlika Abla ve Bediz De Faust sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Dilan Kız lidderliğini korurken ikinciliğe Berkenin Kızı girerken daha sonra Ateş Hanım ve Bediz De Faust şeklinde 600 startı geçildi. Düzlüğe Dilan Kız az farkla Berkenin Kızı’nın önünde çıkarken 300’e doğru gerilerden Yamaç Torunu ve Büyük Yıldız’ın atakları görüldü. 200’de ortadan gelen Berkenin Kızı liderliği alırken içinden Torun Yamaç’ın atakları görüldü. Bu mücadele fotoya kadar sürerken Berkenin Kızı baş farkı ve 1’32″30 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Berkenin Kızı (Ayhan Kurşun)News Reporter

2 thoughts on “Cahide Koşusunda zafer BERKENİN KIZI’nın…

  1. Son haftalarda bazı jokeyler mermi gibi ama
    Çoluk çocuga at bındırenler bir dahaki sefer kazanırız demeye
    devam edecekler gibi duruyor,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir