ÇAKIRDAĞLI çim açılışını yaptı…

19 Mart 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1700 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Smyrna koşusunu, Tuğrul Güre’nin sahibi olduğu, Muammer Bacaksız tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Gülşen Topbaş’ın yaptığı Çakırdağlı (6y da Deha – Grand Woman, Unaccounted For) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Dragon Pulse (Agresivo) elde ederken, Zorro (Torok) üçüncü, Steps Of Iron (Toruk Macto) dördüncü, Dicaprio (Smart Robin) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk çim galibiyeti…

Son kez  G1 Ege Derbisi’nde başarılı olamayan Çakırdağlı, bugün çok iyi anlaştığı jokeyi Nevzat Avci idaresinde önde giden rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra içerden yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı açarak kolay bir galibiyete imza atarken, aynı zamanda bu seneki ilk çim pist birinciliğini de elde etmiş oldu.

Break The Chain’in starttan çıkmadığı koşunun ilk metrelerinde dışardan atak yapan Dicaprio liderliği aldı. İkincilikte Çakırdağlı daha sonra Dragon Pulse ve Starry Night sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Dicaprio liderliğini korurken yine ikincilikte Çakırdağlı arkasında Dragon Pulse daha sonra Starry Night ve Zorro şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Dicaprio halen lider, Çakırdağlı takipte daha sonra Dragon Pulse, Starry Night ve Zorro üçlüsü ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Çakırdağlı liderliği alıp farkı açmaya başladı. 200’den sonra ikinciliğe giren Dragon Pulse’nin 7 boy önünde ve 1’45”19 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Çakırdağlı (Nevzat Avci)
News Reporter

1 thought on “ÇAKIRDAĞLI çim açılışını yaptı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir